Інтерфакс-Україна
16:10 12.08.2016

НБУ вирішив ліквідувати КласикБанк

2 хв читати
НБУ вирішив ліквідувати КласикБанк

Національний банк України (НБУ) за пропозицією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) прийняв рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідації ПАТ «КЛАСИКБАНК» (Дніпро), повідомляється на веб-сайті регулятора.

Відповідне рішення №209-рш ухвалено 11 серпня 2016 року.

Як повідомлялося, Фонд 17 червня оголосив конкурс з пошуку інвестора для виведення з ринку неплатоспроможного КласикБанку.

За даними Фонду, сума, що підлягає відшкодуванню, станом на 14 червня складала 457,6 тис. Грн.

НБУ рішенням правління № 67-рш/БТ від 14 червня зарахував ПАТ «КЛАСИКБАНК», підконтрольне бізнесменові Сергію Думчеву, до категорії неплатоспроможних у зв'язку з неприведенням банком його структури власності у відповідність до вимог законодавства протягом 180 днів з моменту визнання його проблемним.

НБУ також повідомив, що в грудні 2015 року зарахував КласикБанк до проблемних у зв'язку з непрозорою структурою власності.

Банк 1 квітня 2016 року повідомив регулятора, що зазначені у відомостях про структуру власності особи є номінальними власниками на користь С.Думчева - колишнього глави правління банку "Преміум". Однак зазначений бенефеціаром не надав пакет документів для узгодження придбаного істотної участі.

Крім того, за інформацією НБУ, банк і власник не змогли реалізувати альтернативне рішення цього питання, наприклад, відчуження банку на користь третьої особи.

За даними центробанку, в КласикБанку були розміщені вклади 65 фізичних осіб, а навантаження на Фонд гарантування вкладів фізичних осіб не перевищить 258 тис. грн.

У лютому 2016 року Нацбанк не погодив Максиму Співакову отримання істотної участі в КласикБанку з часткою 99,17%.

КласикБанк заснований в 1995 році.

Згідно з інформацією Нацбанку, на 8 березня 2015 року власниками істотної участі в КласикБанку були Дмитро Смирнов (опосередкована участь 46,55%), Ігор Алексєєв (опосередкована участь 29,6121%), М. Співак (опосередкована участь 23,01%). Крім того, ще п'ять фізосіб володіли пакетами акцій банку в розмірі менше 1%.

Згідно з даними НБУ, на 1 квітня 2016 року за розміром загальних активів КласикБанк займав 95-е місце (265,755 млн грн) серед 109 діючих банків.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

У Фінській затоці пошкоджено телекомунікаційний кабель Elisa між Гельсінкі й Таллінном

Затримано чоловіка, який стріляв у військовослужбовця ТЦК у Харкові

Хорватія передасть 15 млн євро до PURL

Зеленський: у 2025р сума внесків у PURL становила $4,3 млрд

У ГУР розповіли, як українські розвідники змінювали хід війни у 2025 році

Систему обліку "Імпульс" почали впроваджувати у підрозділах Сил безпілотних систем – Міноборони України

Завантаженість готелів у Карпатах становитиме 85-95% взимку 2026 - прогноз

Ветеран-зв’язківець може застосувати свої військові компетенції як монтажник телекомунікацій і інженер ІТ-інфраструктури - Мінветеранів

Перший день 2026 року в Україні буде морозним, без істотних опадів

Уряд шукає баланс між рекомендаціями ЄС щодо ОВД та запитом бізнесу на спрощення процедур через війну – очільник Мінекономіки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА