12:59 18.04.2016

Український експорт на Кавказ та до Середньої Азії впав майже вдвічі через транзитні обмеження РФ

2 хв читати
Український експорт на Кавказ та до Середньої Азії впав майже вдвічі через транзитні обмеження РФ

Експорт України до Казахстану через введені Росією від початку 2016 року обмеження впав у першому кварталі порівняно з аналогічним періодом 2015 р. на 49%, а до інших країн цього регіону (Туркменістану, Узбекистану, Азербайджану, Грузії, Вірменії, Киргизстану і Таджикистану) - на 48%, йдеться в заяві України на Раді торгівлі товарами Світової організації торгівлі від 15 квітня.

"Український експорт швидкопсувних сільськогосподарських товарів у нових умовах транзиту, застосовуваних РФ, може бути зведений до нуля. У цих умовах транзиту швидкопсувних товарів є величезні транспортні ризики", - констатує українська сторона.

Згідно з оприлюдненим Мінекономрозвитку в понеділок текстом заяви, ці непрозорі та обтяжливі обмеження РФ мають негативний вплив і на інших членів. Зокрема, українська сторона фіксувала на російському кордоні випадки відмови в транзиті через РФ товарам із країн-членів ЄС (Румунії, Словаччини, Польщі, Італії та Угорщини), а також товарам із Туреччини та Молдови, а деякі товари були перенаправлені для транзиту через територію Білорусі.

"Такі обмеження, не зазначені в жодному документі, не мають практичного відношення до заявленої малозрозумілої проблеми (національної безпеки) і служать лише для того, щоб негативно вплинути на економіку України в цілому та її експортний потенціал зокрема", - наголошується в заяві України в СОТ.

У заяві зазначено, що введені Росією з 1 січня 2016 року дискримінаційні умови транзиту товарів з України до Казахстану вже збільшили вартість транспортування за новими маршрутами в середньому на 30%. РФ вимагає дотримання штучних заходів контролю за пересуванням транспорту у вигляді поліцейського конвою вартістю $350 із кожного автомобіля, що не передбачено жодними актами. А вже найближчим часом почне діяти механізм пломбування із застосуванням навігаційної системи ГЛОНАСС зі стартовою вартістю пломби $500.

МЕРТ повідомило, що останніми тижнями було остаточно документально підтверджено проблеми з транзитом через територію Росії українських товарів до третіх країн (не Казахстану). Нині товари, які підпадають під санітарні та фітосанітарні заходи і технічні бар'єри в торгівлі та на які Росія наклала обмеження щодо імпорту, перебувають у зоні ризику заборони простого транзиту через її територію до третіх країн.

"Першими постраждали молочна і кондитерська продукція", - йдеться в повідомленні.

У повідомленні зазначено, що українська делегація на засіданні ради з торгівлі товарами СОТ у Женеві 15 квітня висунула вимогу до Росії негайно усунути всі заходи, які обмежують міжнародні транзитні перевезення, та встановити недискримінаційний режим транзиту через російську територію відповідно до зобов'язань Росії у рамках СОТ.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

В ОП обговорили посилення підтримки України в країнах Африки з керівниками дипмісій

У Краматорську вже 16 поранених внаслідок атаки окупантів, серед них – діти

Жовква зустрівся з заступником генсека НАТО: членство в Альянсі залишається на порядку денному

Рада розпочала розгляд законопроєкту щодо утворення київських міських окружного адмін- та апеляційного адмінсудів

Парламент ратифікував Конвенцію PЄ про правопорушення, пов'язані з культурними цінностями

Президент Латвії заявив про плани збільшення видатків на оборону до 5% ВВП

До програми підготовки українських військових INTERFLEX приєдналась Албанія

На ЧАЕС продовжуються роботи з гасіння осередків тління та часткового розкривання конструкцій конфайнменту

Європейські лідери зустрінуться в Лондоні 2 березня для обговорення оборони - Туск

Обмеження е/е для промспоживачів у середу заплановано всього на три вечірні години доби – "Укренерго"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА