Інтерфакс-Україна
13:36 19.03.2016

Клімкін обговорив з Єврокомісією газові питання

2 хв читати
Клімкін обговорив з Єврокомісією газові питання

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін у п'ятницю зустрівся з віце-президентом Єврокомісії з питань Енергетичного Союзу Марош Шефчович, обговоривши питання газового співробітництва України та Євросоюзу.

"Під час зустрічі особливу увагу було приділено питанням реформування газового сектора України, залученню європейських інвестицій в українську газотранспортну систему, збільшення реверсних поставок газу до України з території держав-членів ЄС", - йдеться в повідомленні, оприлюдненому прес-центром українського МЗС.

П.Клімкін закликав Єврокомісію до протидії будівництву "політично мотивованих газопроводів в обхід нашої країни, таких як Північний потік 2", наголошується в повідомленні.

Згідно з повідомленням, представники Єврокомісії відзначили надійність України як транзитера газу до Європи.

Також під час зустрічі було відзначено, що приведення українського енергетичного сектора у відповідність з Третім енергетичним пакетом надає додаткові можливості для подальшого розвитку партнерства України з ЄС у цій сфері.

Обговорювалися також подальші спільні дії в контексті завершення 31 березня 2016 року строку дії "зимового пакета", що стосується умов закупівлі Україною російського природного газу.

Як повідомлялося, нинішній опалювальний сезон Україна почала 29 жовтня 2015 року зі запасами в сховищах 17,06 млрд куб. м газу, які до 12 березня 2016 року скоротилися до 9,47 млрд куб. м, що на 19,9% більше, ніж на 7 березня 2015 року.

Також повідомлялося, що, станом на середу, Москва і Київ за місяць до початку сезону закачування газу до сховища ще не починали переговорів на цю тему, сказав журналістам міністр енергетики РФ Олександр Новак.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Бригадний генерал Усов увійшов до складу комісії конкурсу молодих правників

НАБУ й САП викрили керівника депутатської фракції ВР на спробі підкупу народних депутатів

Зеленський обговорив з Гремом і Блюменталем просування санкційного законопроєкту

НАБУ й САП викрили керівника депутатської фракції ВР на спробі підкупу народних депутатів

Сили оборони відбили з початку доби 130 ворожих атак - Генштаб

Ставка ухвалила рішення підвищити ефективність "Лінії дронів" – Умєров

Законопроєкт, який забороняє використання державних коштів для вторгнення в державу НАТО, внесли на розгляд Конгресу США - Стефанішина

Тимчасовий збій у роботі стаціонарних пунктів моніторингу якості атмосферного повітря стався в Києві

Програма PURL потребує наповнення, в січні зроблено ще недостатньо – Зеленський

Зеленський про ситуацію в Ірані: Режим, який убив стільки людей, не заслуговує на існування

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА