19:20 21.01.2016

Мін’юст анонсував створення робочих груп зі скасування Господарського кодексу України

3 хв читати
Мін’юст анонсував створення робочих груп зі скасування Господарського кодексу України

Робочі групи з питання скасування Господарського кодексу (ГК) України, створювані при Міністерстві юстиції, розпочнуть роботу в лютому 2016 року, повідомив заступник міністра юстиції з питань євроінтеграції Сергій Петухов на прес-конференції в четвер.

"Робочі групи зі скасування або змін до Господарського кодексу перебувають на стадії формування. Наступного місяця вони розпочнуть роботу. Вона досить об'ємна і не відбуватиметься швидко. За кілька місяців буде презентовано концепцію, яка до кінця року потенційно може бути розглянута в парламенті", - сказав С.Петухов.

За словами міністра юстиції Павла Петренка, чинний Господарський кодекс є застарілим. Він містить норми, які дають можливість суб'єктам господарювання по-різному застосовувати їх і "грати" на цьому під час судових спорів.

"У 2003 році були прийняті два дуже серйозні акти: це - Цивільний кодекс та Господарський кодекс. Якщо Цивільний кодекс - це було напрацювання нового нерадянського цивільного закону, який був орієнтований на європейське майбутнє, то Господарський кодекс - це був компроміс. Фактично цим ГК багато речей було законсервовано ще з радянських часів, з радянського законодавства", - зазначив П.Петренко.

Як зазначив С.Петухов, основні регулятори, яких безпосередньо стосуються норми ГК, за результатами опитування одноголосно заявили: кодекс містить застарілі норми, які дублюють галузеве законодавство, вони не модернізувалися за останні десять років, тому на сьогодні не відображають реального стану речей, заважають веденню бізнесу.

За його словами, зокрема, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) зазначає, що в ГК дублюються норми спеціальних законів, які стосуються питань діяльності на фондовому ринку. Міністерство екології та природних ресурсів стверджує, що глава 15 ГК дублює чинні норми в галузевих актах, зокрема, в Земельному кодексі та інших кодифікаційних актах. Антимонопольний комітет України зазначає, що глави 3 та 28 ГК відображають положення закону, що втратив чинність, при цьому антимонопольне законодавство порівняно з цим кодексом значно пішло вперед. У Національному банку вважають, що норми ГК не узгоджуються з нормами спеціальних законів "Про Національний банк України", "Про банки і банківську діяльність". При цьому є протиріччя в тлумаченні термінів, що створює проблеми при застосуванні норм права.

Водночас регулятори висловилися за збереження або перенесення до інших нормативних актів низки діючих позитивних норм, що містяться в чинному Господарському кодексі.

"Сформована в Мін’юсті робоча група працюватиме саме над цими змінами", - сказав С.Петухов.

За словами голови Третейського суду при ICC Ukraine Тараса Шепеля, бізнес вітатиме будь-яке спрощення законодавства, регулювання, усунення дублювання та створення інших умов, які сприятимуть інвестиційній привабливості України.

"Щодо господарських відносин у кодексі є алогічність. Зокрема, у світі використовують терміни "комерція", "торгівля", які в Україні не мають поширення. Усе це - наслідок рудимента радянського права в термінології. Нині у нас речі, що не відповідають своїм назвам. Трансформація законодавства в цій сфері має привести у відповідність господарські відносини, бізнес-контакти з їхніми нормативними визначеннями", - наголосив Т.Шепель.

За даними Мін’юсту, за період дії Господарського кодексу України до нього було внесено близько 70 різних за масштабом змін, якими норми документа або змінювалися, або виключалися. Загалом вони не мали суттєвого впливу на загальну систему регулювання господарських відносин у країні.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Окупанти обстріляли Гаврилівку Херсонської області, у своєму будинку загинула місцева жителька - обладміністрація

ЄС запровадив санкції щодо білоруського холдингу "БілОМО" в рамках 14-го антиросійського пакету

У Покровську внаслідок ракетного удару 4 людини загинули, 34 поранені - голова ОВА

У пологові будинки доставлено понад 5,5 тис. нових "Пакунків малюка" - Держслужба у справах дітей

Міжурядова конференція Україна-ЄС на рівні міністрів у Люксембурзі у вівторок дасть старт переговорам про членство - Офіс віцепрем'єрки з питань євроінтеграції

В Одесі від обстрілу постраждав склад мережі "Таврія В"

Енергодар пережив тривале знеструмлення після пошкодження БПЛА другої за тиждень підстанції - МАГАТЕ

Росіяни обстріляли Курахове, одна людина загинула, одна постраждала - голова ОВА

Екстрені відключення е/е у Дніпропетровській області, у низці областей збільшення обсягу обмежень - ДТЕК і "Укренерго"

НА ДНІПРОПЕТРОВЩИНІ ЕКСТРЕНІ ВІДКЛЮЧЕННЯ Е/Е - ДТЕК

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА