Інтерфакс-Україна
13:30 20.01.2016

Яценюк ініціює засідання ради фінансової стабільності щодо курсу гривні

2 хв читати
Яценюк ініціює засідання ради фінансової стабільності щодо курсу гривні

Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк стурбований девальвацією гривні останніми днями й ініціює проведення засідання ради економічної та фінансової стабільності після повернення української делегації на чолі з президентом Петром Порошенком із Давоса, де вона працюватиме 20-22 січня.

"Я прошу, щоб невідкладно провели це засідання разом із главою Нацбанку та всім економічним блоком, щоб ми поінформували, які кроки необхідно здійснити", - сказав прем'єр, відкриваючи засідання Кабінету Міністрів у Києві в середу.

А.Яценюк наголосив, що першочерговим питанням для засідання ради є валютно-курсова стабільність.

"Я не допущу, щоб було так, як минулого року, коли нам потрібно було переривати засідання Кабінету Міністрів, щоб ухвалювати оперативні рішення для стабілізації валютно-курсового сектора. Ми єдині з Нацбанком у цілях: низька інфляція та стабільна національна грошова одиниця. У кожного своя міра відповідальності", - заявив прем'єр.

Він зазначив, що валютний курс має відповідати економічним реаліям, які є сьогодні в Україні.

А.Яценюк також наголосив, що одним із головних завдань для підтримки валютно-курсової стабільності є продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом.

Як повідомлялося, гривня за останній тиждень подешевшала більш ніж на 5%, опустившись до рівнів початку березня минулого року: її курс на міжбанку впав до 25 грн/$1, а на готівковому ринку - нижче 27 грн/$1. НБУ для стримування девальвації щодня проводив аукціони з продажу валюти, 19 січня збільшивши пропозицію на них із $30 млн до $50 млн, у результаті в середу курс гривні на міжбанку трохи зміцнився - до рівня близько 24,65 грн/$1.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Ворог просунувся поблизу села Лозова а також неподалік Степногірська та в ньому самому - DeepState

Ворог вразив ударними БпЛА інфраструктуру Кривого Рогу, масштабні відключення електрики та опалення

Кривий Ріг перебуває під масованою атакою ворожих БпЛА на інфраструктуру

Бригадний генерал Усов увійшов до складу комісії конкурсу молодих правників

Зеленський обговорив з Гремом і Блюменталем просування санкційного законопроєкту

Сили оборони відбили з початку доби 130 ворожих атак - Генштаб

Ставка ухвалила рішення підвищити ефективність "Лінії дронів" – Умєров

Законопроєкт, який забороняє використання державних коштів для вторгнення в державу НАТО, внесли на розгляд Конгресу США - Стефанішина

Тимчасовий збій у роботі стаціонарних пунктів моніторингу якості атмосферного повітря стався в Києві

Програма PURL потребує наповнення, в січні зроблено ще недостатньо – Зеленський

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА