16:34 13.01.2016

Україна зазнає гострого дефіциту тест-систем для діагностики інфекційних захворювань, зокрема грипу

2 хв читати
Україна зазнає гострого дефіциту тест-систем для діагностики інфекційних захворювань, зокрема грипу

На сьогодні в Україні існує гострий дефіцит реагентів та тест-системи для діагностики різних інфекційних захворювань, зокрема вірусу грипу, повідомила агентству "Інтерфакс-Україна" директор державної установи "Український центр із контролю і моніторингу захворювань" Міністерства охорони здоров'я Любов Некрасова.

За її словами, центр з контролю за захворюваннями, а також вірусологічні лабораторії в регіонах гостро потребують реагентів не лише проти грипу, а й проти дифтерії, правця, кишкових інфекцій та інших інфекційних захворювань.

"Я думаю, що уряд має прийняти рішення разом із Міністерством охорони здоров'я, тому що у нас величезний дефіцит, ми дістаємо реагенти з великими труднощами. Дуже хотілося б, щоб забезпечили охорону здоров'я, оскільки на сьогоднішній день у нас немає реагентів не тільки проти грипу, а й проти дифтерії, проти правця, у нас немає протиправцевої сироватки, немає діагностикумів проти сальмонельозу", - підкреслила Л. Некрасова.

На її думку, дефіцит реагентів в Україні виник внаслідок припинення поставок тест-систем російського виробництва, в той час як препарати європейського виробництва не можуть повністю замінити російські аналоги з причини високої вартості.

"Раніше ми користувалися російськими препаратами, що вони були дешевими і в достатній кількості. З минулого року ми припинили ними користуватися, оскільки всі вони не прекваліфіковані Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ), а імпортні дуже дорогі. Одна тест-система коштує близько 20-24 тис. грн. Хотілося б, щоб асоціація з Європейським Союзом надала можливість отримувати нам європейські реактиви за доступними цінами, і ми могли ними користуватися", - додала Л. Некрасова.

За її словами, Україна наразі не проводить централізованих закупівель тест-систем та реагентів, і кожне відомство, установа та місцеві органи влади закуповують препарати самостійно.

"Централізованих закупівель немає, наш центр закуповує реагенти за разовим ввезення, ми просимо дозволу, оформляємо одну тест-систему або дві, і робимо закупівлю. Я не знаю, в чому причина відсутності державних закупівель, я теж хотіла б знати відповідь на це запитання", - сказала вона.

Водночас Л. Некрасова зазначила, що в Україні існують всі можливості для забезпечення українських лабораторій препаратами вітчизняного виробництва.

"В Україні можливо проводити тест-системи, нехай інвестори приходять - у нас є все для того, щоб була розвинена імунобіологічна промисловість", - резюмувала експерт.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Під час випробувань САУ Zuzana у Словаччині стався вибух, поранено дві людини

У Краматорську 14 поранених внаслідок російської атаки, з них 4 дітей - Нацполіція

Мінкультури підтвердило "Кінокіт" і "Зеонбуд" статус критично важливих

Працівниця будинку культури на Донеччині отримала 15 років тюрми за держзраду

Через ворожий обстріл Білого Колодязя одна людина загинула, ще одна постраждала

ДБР викрило на хабарництві в.о. міського голови та депутата міської ради на Рівненщини

Противник найбільш активний на покровському та курському напрямках

Мінкультури підтвердило понад 30 театрам, операм, циркам, ансамблям, заповідникам і академіям статус критично важливих

Зеленський обговорив з новопризначеним прем'єром Бельгії використання заморожених російських активів

Мінкультури підтвердило каналам "Ми-Україна", "5 канал", "1+1", "Прямий", "Інтер", ICTV, "Новий канал", СТБ, а також УП і NV статус критично важливих

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА