11:52 07.12.2015

Папа римський уперше призначив зовнішній аудит фінансів Ватикану, його проведе PwC

2 хв читати
Папа римський уперше призначив зовнішній аудит фінансів Ватикану, його проведе PwC

Папа римський Франциск уперше призначив зовнішній аудит консолідованої фінансової звітності Ватикану, пише The Wall Street Journal.

Для цієї перевірки вибрана аудиторська компанія PricewaterhouseCoopers (PwC). Вона розпочне роботу негайно, зазначено в повідомленні Святого престолу.

Ватикан давно висуває претензії за непрозору банківську та іншу фінансову діяльність. Зовнішній аудит проводитиметься у рамках обіцяних понтифіком реформ управління католицькою церквою та боротьби з корупцією у Ватикані.

Бренд PwC об'єднує фірми, що входять у глобальну мережу компаній PricewaterhouseCoopers International Ltd. (PwCIL). Штат компанії в 2014 році перевищив 195 тис. співробітників, які працюють у 157 країнах світу.

Так званий Банк Ватикану (офіційно - Інститут релігійної діяльності, ІРД) опублікував перший річний звіт за всю свою історію на початку жовтня 2013 року.

У 2014 році ІРД збільшив чистий прибуток майже в 24 рази - до EUR69,3 млн з EUR2,9 млн попереднього року. Активи під управлінням становили на кінець року EUR3,2 млрд, загальна кількість активів - майже EUR6 млрд.

Керівництво банку минулого року за указом папи римського було замінене у рамках боротьби з корупцією. Після приходу нових топ-менеджерів ІРД відмовився від роботи з сотнями клієнтів та значно підвищив прозорість діяльності.

ІРД працює зовсім не так, як усі інші банки у світі. Штат банку понад 100 осіб, переважно італійців. Наглядову функцію виконують кардинали.

Банк Ватикану рідко видає кредити, зате приймає депозити (їх загальна сума становить понад EUR2 млрд), проводить перекази, інвестує активи. Кількість клієнтів банку перевищує 15,18 тис., приблизно половина з них - різні католицькі ордени, ще 14% - інститути Святого престолу, 9% - кардинали, єпископи і священики, 8% - різні єпархії, інші - члени католицької общини.

Близько 25% транзакцій банку становлять операції з готівкою, а в сучасних умовах роботи фінансового сектора цього більш ніж достатньо, щоб запідозрити його у відмиванні грошей. Будь-які операції в ІРД проводяться на основі складних схем, зрозуміти, хто є їхнім вигодонабувачем і з чиїх рахунків здійснюються платежі, часто просто неможливо.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Кулеба привітав естонського депутата Крісто Ене Вага, який приїхав до Києва з Таллінна на велосипеді

Незважаючи на затримку у схваленні в Конгресі США фінансування для України, допомога USAID не припинялася

Китай розпочав здійснення історичної місії зі збору зразків зі зворотного боку Місяця

Посол США: військова та економічна допомога, підтримка реформ і підзвітність - основні цілі виділених для України $61 млрд

Війська РФ за минулий день обстріляли 10 громад Сумської області

Мелоні підтвердила прихильність Італії організації у Швейцарії Глобального саміту миру в Україні

МЗС рекомендує громадянам України уникати відвідування місць масового скупчення людей у Тбілісі

Уряд продовжив на 1 місяць термін дії відстрочки від призову співробітникам "Укрзалізниці"

Затримано керівника ДП "Адміністрації річкових портів", якого підозрюють в одержанні хабаря за дозвіл влаштувати місця для відпочинку на причалах

Єрмак і Сіято обговорили ключові питання українсько-угорських відносин

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА