15:09 12.11.2015

ВР поки що відмовилася пом'якшувати вимоги до банків через девальвацію гривні

1 хв читати
ВР поки що відмовилася пом'якшувати вимоги до банків через девальвацію гривні

Верховна Рада не підтримала законопроект про капіталізацію та реструктуризацію банків, згідно з яким передбачається пом'якшення вимог до банків через девальвацію гривні.

Під час сигнального голосування за законопроект № 2449 його підтримали 169 депутатів.

Законопроект про капіталізації та реструктуризації банків надає право Національному банку не зараховувати банк до категорії проблемних та неплатоспроможних, у разі якщо зменшення розміру регулятивного капіталу, значення нормативу адекватності регулятивного капіталу, нормативів поточної та короткострокової ліквідності, збільшення обсягу негативно класифікованих активів банку, за якими має оцінюватися ризик та формуватися резерви згідно з нормативно-правовими актами Національного банку України, викликане девальвацією курсу гривні або формуванням резервів для відшкодування можливих втрат за активними банківськими операціями.

Представляючи законопроект з трибуни парламенту, заступник голови комітету ВР з питань фінансової політики та банківської діяльності Руслан Демчак повідомив, що передбачені законопроектом преференції діятимуть лише у разі виконання погодженої з регулятором програми докапіталізації або фінансової реструктуризації.

Він також повідомив, що НБУ позитивно оцінив цей законопроект.

Народний депутат, екс-міністр фінансів Віктор Пинзеник (фракція "Блок Петра Порошенко") виступив проти законопроекту.

"Я прошу не підтримувати законопроект, який не вирішує питання "здоров'я" банків, а створює видимість "здоров'я" банків", - сказав він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Маск обвинувачує Україну у причетності до кібератаки на його соцмережу X

Втрати ворога на Покровському напрямку становлять 352 одиниці живої сили - Генштаб

З початку доби Сили оборони відбили 126 ворожих атак - Генштаб

РФ почала поширювати серед повстанців у Сирії сепаратистські методички про "захист російського населення" - джерела в ГУР

Очільник Київської МВА вимагає звільнити міських чиновників-фігурантів розслідування земельної корупції

Сибіга обговорив з британським колегою шляхи до миру та довгострокову безпеку України

Застосовано запобіжний захід ще до одного підозрюваного у справі про розкрадання коштів при створенні системи "ДЗВІН"

Створена кооординаційна рада для забезпечення рівних умов для бізнесу у портах

Стармер у розмові з Трампом виразив надію на відновлення допомоги США Україні

Ламмі обговорив з Рубіо і Сибігою перспективи мирного процесу в Україні

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА