Німеччина надала Україні EUR7 млн на розвиток об'єктів соціальної інфраструктури
Уряд Федеральної Республіки Німеччина виділив грант сумою EUR7 млн на розвиток об'єктів соціальної інфраструктури в Україні.
Договір про надання гранта підписали в Києві в понеділок міністр соціальної політики України Наталія Королевська, директор українського бюро Німецького державного банку розвитку KfW Гуннар Вельцхольц, а також виконавчий директор Українського фонду соціальних інвестицій Віктор Мірошниченко.
Н.Королевська нагадала, що це другий етап співпраці з урядом ФРН щодо поліпшення якості соціальних послуг в Україні. Перший проект було реалізовано, починаючи з 2008 року, на загальну суму EUR17 млн.
За словами міністра, соціальний ефект від реалізації проектів відчули більше ніж 400 тис. громадян України.
Посол ФРН в Україні Крістоф Вайль зазначив, що на першому етапі було реалізовано 301 проект у 17 територіальних громадах України.
Він відзначив важливість того, що підписання цього договору відбувається напередодні саміту у Вільнюсі.
"Європа тільки тоді розвиватиметься успішно, коли ми створимо спільний економічний і соціальний простір для такого розвитку, і саме в цій перспективі я і розглядаю цей проект", - наголосив посол.
Г.Вельцхольц зазначив, що особливу увагу на другому етапі буде приділено енергоефективності.
При цьому він зазначив, що перший етап реалізовувався переважно на сході та півдні, зокрема, в Донецькій, Луганській областях, АР Крим, а також у Львові та Києві. Наступні проекти реалізовуватимуться у Львівській, Вінницькій та Кіровоградській областях.
За словами Г.Вельцхольца, якщо на першому етапі проекти фінансувалися на 10% за рахунок місцевих громад і на 90% - за рахунок грантів, то на другому етапі місцеві громади повинні будуть профінансувати 20% вартості проектів.
В.Мірошниченко зазначив, що грантові кошти переважно було спрямовано на ремонт і реконструкцію об'єктів соціальної інфраструктури, зокрема, шкіл, дитсадків. Було також побудовано десять нових фельдшерсько-акушерських пунктів.
На другому етапі планується реалізувати 70 мікропроектів, вартість кожного проекту становитиме до 1 млн грн.