Інтерфакс-Україна
14:57 31.01.2013

Київський метрополітен може знизити швидкість руху через зношеність шляхів

2 хв читати
Київський метрополітен може знизити швидкість руху через зношеність шляхів

Комунальне підприємство "Київський метрополітен" вказує на проблему недофінансування своїх потреб і невідшкодування витрат на перевезення пільговиків з державного та місцевого бюджетів, а також невідповідність собівартості перевезень чинного тарифу на проїзд у метрополітені.

Як повідомила прес-служба метрополітену, про це йшлося на засіданні його техніко-економічної ради, під час якого розглядалося питання гарантування безпеки перевезення пасажирів у кризовій фінансово-економічної ситуації, що склалася на підприємстві.

Метрополітен зазначає, що ці обставини спричинили системне погіршення його фінансового стану - за підсумками господарської діяльності підприємства в 2012 році збиток становив 345 млн грн.

"За таких умов виникла гостра необхідність вирішення проблеми експлуатації зношених шляхів, оскільки вона безпосередньо пов'язана з безпекою перевезення пасажирів", - зазначено в повідомленні.

Так, заміни потребують зношені 8,5 км рейок, 3,5 тис. дерев'яних шпал та 396 перекладних та мостових брусів, однак запаси матеріалів для ремонту шляхів на підприємстві вичерпані, а можливість їх придбання - відсутня.

"Учасники дискусії розглянули шляхи гарантування безпеки руху поїздів із урахуванням нинішнього стану колійного господарства і обговорили можливість зменшення швидкості руху поїздів на ділянках, де шляхи відслужили своє. Це надасть можливість зменшити динамічні навантаження на рейки та пропускати ними потяги", - повідомляє метрополітен.

Підрозділи Київського метрополітену вже почали готувати документацію для внесення змін у графік руху поїздів з подальшим систематичним контролем стану шляхів.

"За нинішніх обставин таке рішення видається єдиним можливим і правильним, тому що, незважаючи на фінансові проблеми, підприємство зобов'язане гарантувати безпеку руху поїздів та обслуговувати великий пасажиропотік", - йдеться в повідомленні метрополітену.

Однак метрополітен зазначає, що зниження швидкості руху поїздів - це тимчасовий захід, і він не є панацеєю від зношення шляхів, а лише дозволить на час відтермінувати їх заміну.

"Якщо потреби Київського метрополітену і надалі не фінансуватимуть належним чином, це призведе до подальшого зниження швидкості руху поїздів, а з часом - до закриття дільниць, де стан шляхів буде непридатний до експлуатації", - наголосили на підприємстві.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський про нібито бажання РФ завершення війни: Знаєте як буває - хоче, але не може

Зеленський: Партнери поки не готові давати ліценції на ППО, а ракети притримували після залякувань російськими дронами

Сибіга: Швеція надає Україні $200 млн прямої бюджетної підтримки у 2026 році

Молдова збільшить кількість пунктів пропуску для автобусів та вантажівок – Кулеба

Зеленський очікує заміни командувача ПвК "Південь" Карпенка після ворожих атак по Одеській області

Португалія зробить перший внесок до енергетичного фонду України у €600 тис. — Свириденко

Україна не зможе фінансувати армію у 800 тис. військових після війни, часткове фінансування партнерами є частиною гарантій безпеки – Зеленський

Зеленський про території: На сьогодні можлива справедлива версія – стоїмо там, де стоїмо, повертати окуповане будемо дипломатичним шляхом

Молдова готова надати знижку на перевезення залізницею до портів, шукаємо інші рішення допомогти їм – Кулеба

Кількість загиблих внаслідок авіаудару по Ізюму зросла до двох, одна людина постраждала — ОВА

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА