Інтерфакс-Україна
14:57 10.10.2025

Графіки погодинних відключень е/е можливі лише за командою "Укренерго", про що споживачам оперативно повідомлять, – "ДТЕК"

2 хв читати
Графіки погодинних відключень е/е можливі лише за командою "Укренерго", про що споживачам оперативно повідомлять, – "ДТЕК"
Фото: Pixabay

Застосування графіків погодинних відключень електроенергії можливе тільки після відповідної команди оператора системи передачі НЕК "Укренерго", і про такі дії споживачі будуть оперативно проінформовані, повідомив енергохолдинг "ДТЕК".

"У Києві, Київській, Одеській, Дніпропетровській, Донецькій області ми першими повідомимо про застосування графіків відключень, якщо буде потреба та відповідна команда від "Укренерго", – йдеться в його повідомленні в Телеграм у п’ятницю.

"ДТЕК" звернув увагу на масове поширення неправдивих повідомлень про графіки в соцмережах та закликав довіряти тільки офіційній інформації.

Як повідомлялося, раніше в цей день міністерка енергетики Світлана Гринчук зазначила, що застосування графіків погодинних відключень в Україні залежатиме від наслідків пошкоджень енергооб’єктів після масованої атаки РФ 10 жовтня, оцінку яких енергетики почали здійснювати після відбою повітряної тривоги після 7:00.

"Вночі ворог завдав прицільного комбінованого удару в основному по областях Лівобережжя, по об’єктах генерації, й через це перебої зі світлом і застосовуються графіки аварійних відключень. Це робиться, аби збалансувати енергосистему, поки енергетики не дістануться до обладнання, не оцінять його стан і не почнуть заживлювати споживачів", – пояснила вона в ефірі "Єдиного телемарафону" у першій половині дня п’ятниці.

За словами очільниці Міненерго, щойно буде можливість, споживачів переведуть на тимчасові графіки, або ж електропостачання здійснюватиметься в повному обсязі.

Станом на 13:36 "ДТЕК" повідомив про відновлення електропостачання 270 тис. мешканців Києва та зазначив, що насамперед підключив до електрики об’єкти критичної інфраструктури.

Там наголосили, що ситуація залишається складною, втім, усі аварійно-ремонтні бригади працюють у посиленому режимі, аби якнайшвидше повернути електрику в оселі киян.

Водночас Телеграм-бот "ДТЕК Київські електромережі" повідомив, зокрема, мешканців Печерського району про перенесення планового відновлення електропостачання з 12:00 приблизно на 18:00.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський, Стармер, Макрон і Мерц у спільній заяві погодили ключові параметри можливого перемир'я: припинення вогню, лінія фронту як основа переговорів і гарантії безпеки

Зеленський обговорив із лідерами E3 оборону України та дипломатичні кроки, заявив про значні втрати РФ

Іран завдав ракетного удару по Ізраїлю, Трамп закликав утриматися від відповіді і заявив про наближення угоди з Тегераном

Пасажиропотік на виїзд з України в перший тиждень літа зріс на 14,5% – дані Держприкордонслужби

Зеленський заявив, що найшвидшим шляхом може бути "заморозка" ситуації на поточних позиціях із подальшим переходом до дипломатії

Термін відновлення роботи ЦСВЯП на ЧАЕС після обстрілу РФ наразі невідомий – МАГАТЕ після огляду

Зеленський, Макрон і Мерц прибули на Даунінг-стріт для участі в зустрічі щодо підтримки України – ЗМІ

Зеленський підтвердив візит Абрамовича до Києва і заявив, що той передавав послання Путіну

Зеленський вважає, що Путін має відреагувати на відкритий лист: Лист означає, що він має відповісти нам

Кількість постраждалих внаслідок авіаударів по Балабиному зросла до шести – МВС

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА