Інтерфакс-Україна
16:13 23.07.2025

Генпрокурор: Найближчими днями Гусакову заочно оголосять підозру

2 хв читати
Генпрокурор: Найближчими днями Гусакову заочно оголосять підозру

Генеральний прокурор Руслан Кравченко повідомив, що львів'янин зі спінально-м'язовою атрофією (СМА) Назарій Гусаков вже найближчими днями заочно отримає підозру.

"Сьогодні або завтра ми виходимо з заочно підозрою, фігуранта немає в країні", - сказав він журналістам на брифінгу в середу.

За словами генпрокурора, в справі більше 300 потерпілих, а сума збитків сягає 1 млн 200 тис грн.

"Повідомлення про підозру не означає, що досудове розслідування буде закінчено", - уточнив він.

Як повідомлялося, 17 червня у соцмережі Х почали поширювати дописи, що Гусаков не відповідає на запитання про звіти за зібрані на лікування кошти, зокрема на ліки профілактики СМА. Після цього він опублікував в телеграм-каналі текст: "Якщо все вийде, то на еврізді, принаймні цього року збирати більше не доведеться. Залишиться лише реабілітаційні процедури та препарати". Пізніше в коментарі медіа він відкинув усі звинувачення у шахрайстві. Крім того, він написав в соцмережах, що йому варто було вести бухгалтерію і збирати чеки, які б підтверджували витрати зібраних на лікування коштів, але в нього не було для цього досвіду.

В свою чергу мер Львова Андрій Садовий заявив, що у 2023 році Львівська міськрада підписала меморандум із компанією "Рош Україна", яка виготовляє препарати для пацієнтів зі СМА, і у червні 2024 року Гусаков став першим дорослим львів’янином, який почав отримувати ці ліки безоплатно, зокрема, йдеться про препарат "Еврісді". Зокрема, він отримує по три флакони на місяць — відповідно до медичних висновків.

Збори коштів на лікування Гусакова часто супроводжувалися широкою медійною підтримкою, від громадських діячів і лідерів думок. Після того, як тема з можливим шахрайством стала резонансною, частина з них звернулися до Гусакова з проханням роз'яснити ситуацію і зазначила, що він пообіцяв надати звіт бухгалтера.

22 червня президент Володимир Зеленський повідомив, що Гусаков полишив територію України понад тиждень тому і наразі його місцезнаходження невідоме.

Пізніше Нацполіція повідомила, що проводить слідчі дії у справі Гусакова.

Редакція "РБК-Україна" опублікувала на своєму сайті заяву про цілеспрямований інформаційний тиск і перешкоджання законній журналістській діяльності. Як зазначалось, кампанія почалась одразу після публікацій "РБК-Україна", які висвітлювали діяльність активіста Назарія Гусакова та схеми, пов’язані з виведенням ним коштів через низку гемблінгових компаній.

Поліція Києва відкрила кримінальне провадження в зв'язку зі зверненням журналістів інтернет-видання "РБК-Україна" щодо можливого тиску на редакцію та спроб дискредитації.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Одна людина загинула, шестеро зазнали поранень на Херсонщині через ворожі обстріли

Ексочільниця Миколаївської МСЕК, викрита на корупції при ухиленні від мобілізації, переказала 4,7 млн грн на ЗСУ

Верещук обговорила із засновником MOAS евакуаційну логістику та донорське фінансування евакуації поранених

Росіяни вдарили КАБами по Глухівській громаді на Сумщині, зазнали поранень троє цивільних

Трамп заявив, що США не потребують допомоги України для захисту від дронів в Ірані

США перекидають на Близький Схід додаткові сили морської піхоти — ЗМІ

Призупинено пропускні операції у ПП "Тиса" на кордоні з Угорщиною через відсутність електрики

Кабмін зняв часові обмеження щодо встановлення кенотафів на НВМК

Кабмін погодив призначення ексзаступника міністра освіти Сташківа заступником голови Київської ОДА

Троє зрадників, які воювали проти Сил оборони на Донбасі, отримали по 15 років ув'язнення

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА