Інтерфакс-Україна
09:16 24.02.2025

Каллас їде до Рубіо: Без європейців та українців не може бути мирної угоди

2 хв читати
Каллас їде до Рубіо: Без європейців та українців не може бути мирної угоди

Високий представник Європейського союзу Кая Каллас переконана, що будь-яка угода про мир в Україні не буде працювати без того, щоб до цього не були залучені ЄС та Україна. Щоб обговорити це, вона збирається в США.

«Жодна угода без нас не зможе працює. Тож це дуже зрозуміло. Ви можете обговорювати з Путіним все, що завгодно, але якщо це стосується Європи чи України, то Україна і Європа також повинні погодитися на цю угоду», - заявила Каллас у понеділок в Брюсселі журналістам перед початком засідання Ради ЄС з питань закордонних справ.

У цьому зв’язку вона повідомила, що завтра їде до СШАполучених Штатів, щоб зустрітися з державним секретарем Марко Рубіо та іншими там, щоб «обговорити ці та інші питання, оскільки це надзвичайно важливо».

На переконання Каллас, «важливо, щоб ми зберігали єдність» також під час зустрічі з американською стороною інших лідерів ЄС та Європи.

Коментуючи на прохання журналістів висловлювання президента США Дональда Трампа, який назвав президента України Володимира Зеленського «диктатором», Високий представник сказала: «Ці заяви досить цікаві. Я маю на увазі, про «диктатора». По-перше, коли я почула це, то був упевнений, що він робить помилку і змішує двох людей, тому що у Путіна не було виборів, в Росії не було виборів 25 років. Зеленський обраний лідером, обраний на вільних і чесних виборах, і, звичайно, під час війни вибори проводити не можна. Багато країн мають у своїх конституціях положення про те, що вибори проводити не можна, тому що на виборах ви завжди боретеся між собою, а не в ситуації, коли у вас є фактично зовнішній ворог, на якого ви повинні зосередити свою силу».

Тому Каллас припустила, що «повідомлення, які надходять зі Сполучених Штатів», говорять про те, що «російський наратив там представлений дуже сильно».

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський провів розмову з переговорною групою: Треба активно рухатися щодо документів

Фонд Пінчука проведе низку українських заходів у Давосі з нагоди ВЕФ 2026

Зеленський доручив переглянути правила щодо комендантської години на час холодів

Зеленський анонсував створення штабу координації ситуації в Києві, в енергетиці України буде запроваджено режим НС

Окупанти скинули авіабомби на Таврійське біля Запоріжжя, поранені двоє мешканців – обладміністрація

Данія доправляє в Гренландію передові військові підрозділи у зв'язку з погрозами Трампа

АП ВАКС залишила без змін заставу на 10 млн грн стосовно депутата Волинської облради, якого викрили на хабарі

Окупанти активізували спроби просочитися у північну частину Покровська, але Сили оборони відбивають їх – ОК "Схід"

"Укренерго" у четвер застосовуватиме обмеження електроенергії в усіх регіонах України

Вимушена зупинка теплопостачання в Києві після атаки стала безпрецедентним заходом – Пантелеєв

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА