Українські удари далекобійними ракетами по тилу РФ мають вирішальне значення для ослаблення ворога
![Українські удари далекобійними ракетами по тилу РФ мають вирішальне значення для ослаблення ворога](https://media.interfax.com.ua/media/thumbs/images/2022/09/52L2XEIoSbKD.jpg)
Можливість нанесення ударів далекобійними ракетами по території РФ відкриває для України можливості послабити військовий потенціал РФ, зазначають в американському Інституті вивчення війни.
"Українські дальні удари по військових об'єктах у тилу Росії мають вирішальне значення для ослаблення російських військових можливостей по всьому театру воєнних дій. Ці дозволи, якщо вони настільки великі, як повідомляється, є новими можливостями для України, які можуть суттєво послабити військові зусилля Росії", - зазначають аналітики.
ISW зазначає, що обмеження нанесення Україною ударів великої дальності по російській території дозволяли РФ зберегти безпечні місця у своєму ближньому і дальньому тилу і використовувати їх для своїх військових операцій проти України.
Аналітики зазначають, що українські сили здійснили перший удар американськими ракетами ATAMCS по території РФ у ніч з 18 на 19 листопада, вразивши російський склад боєприпасів у Карачеві Брянської області лише через кілька днів після отримання дозволу на проведення таких ударів.
У ISW зазначають, що Україна тільки нещодавно почала отримувати системи озброєння і військові можливості, необхідні для ведення сучасних великомасштабних бойових операцій, і вона може бути спроможною проводити оперативно значущі контрнаступи в майбутньому, за умови, що Захід посилить нарощування українських можливостей. Водночас згадується отримання Україною в невеликих кількостях винищувачів F-16 у 2024 році, далекобійних ракет ATACMS восени 2023 року і західних основних бойових танків на початку 2023 року.
"Усі системи і можливості, які отримує Україна, необхідні для ведення успішних багатопрофільних великомасштабних бойових операцій, і Україні ще не було надано можливості продемонструвати, чого можуть досягти українські сили за належного забезпечення ресурсами. Системна інтеграція, можливості та бойові показники України, ймовірно, можуть покращитися, якщо Україна та її партнери продовжать виконувати складну роботу, необхідну для створення українського імпульсу", - стверджують аналітики.
Наголошується на необхідності продовження та посилення західної військової допомоги для того, щоб звільнити окуповану територію та завдати втрат російським військовим. "Українська рішучість та інновації самі по собі, ймовірно, не зможуть забезпечити ці умови, і в інтересах Заходу, як і раніше, зміцнювати позицію України за будь-яким потенційним майбутнім столом переговорів", - зазначають в ISW.