Інтерфакс-Україна
13:31 01.11.2024

Запрошення України до НАТО було б найкращим кроком стримування, який допоміг би Україні перемогти у війні, - міністр оборони Литви

2 хв читати
Запрошення України до НАТО було б найкращим кроком стримування, який допоміг би Україні перемогти у війні, - міністр оборони Литви

Запрошення України в НАТО було б найкращим кроком стримування, який допоміг би Україні перемогти у війні проти РФ, заявив міністр національної оборони Литовської Республіки Лаурінас Кащюнас.

"На останній зустрічі міністрів оборони країн-членів Альянсу я чітко сказав, що ми не можемо надати Росії неформальне право вето на розширення НАТО. Тому запрошення України до Альянсу продемонструвало б незворотність цього процесу. Не лише на словах, а й на ділі", - сказав він у відеозверненні до 10 Київського Безпекового Форуму для молоді, який організував Фондом Арсенія Яценюка "Відкрий Україну".

Водночас міністр оборони Литви зазначив, що не всі західні лідери підтримують членство України.

"Проблема в тому, що досі є думки, що це призведе до ескалації. Вважаю, що це помилка", - наголосив Кащюнас.

Він наголосиа, що "уроки історії показують, що Росія поважає тільки силу".

"Тому вважаю, що запрошення України до НАТО було б найкращим кроком стримування, який би допоміг Україні перемогти в цій жорстокій війні", - зазначив глава відомства.

Міністр оборони Литви також закликав Захід збільшити військову підтримку України.

"Я завжди намагаюся переконати друзів і союзників у західній частині НАТО, що найкращий спосіб відкинути всі погані сценарії - це тривала підтримка України: зброя, зброя і ще раз зброя, боєприпаси, обладнання", - сказав він.

"І я кажу людям на Заході: якщо ви не хочете відправляти свої війська на захист країн Балтії згідно з п'ятою статтею НАТО, дайте Україні те, що їй потрібно", - резюмував Кащюнас.

Київський безпековий форум для молоді - це провідна платформа для залучення молодих лідерів до обговорення питань національної безпеки та міжнародних відносин.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський провів розмову з переговорною групою: Треба активно рухатися щодо документів

Фонд Пінчука проведе низку українських заходів у Давосі з нагоди ВЕФ 2026

Зеленський доручив переглянути правила щодо комендантської години на час холодів

Зеленський анонсував створення штабу координації ситуації в Києві, в енергетиці України буде запроваджено режим НС

Окупанти скинули авіабомби на Таврійське біля Запоріжжя, поранені двоє мешканців – обладміністрація

Данія доправляє в Гренландію передові військові підрозділи у зв'язку з погрозами Трампа

АП ВАКС залишила без змін заставу на 10 млн грн стосовно депутата Волинської облради, якого викрили на хабарі

Окупанти активізували спроби просочитися у північну частину Покровська, але Сили оборони відбивають їх – ОК "Схід"

"Укренерго" у четвер застосовуватиме обмеження електроенергії в усіх регіонах України

Вимушена зупинка теплопостачання в Києві після атаки стала безпрецедентним заходом – Пантелеєв

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА