Інтерфакс-Україна
10:10 30.10.2024

Поліція здійснює досудове розслідування дій стендап-коміка Стенюка, який оприлюднив жарт про мусульман

2 хв читати

Поліція Києва проводить досудове розслідування дій стендап-коміка Антона Стенюка, який оприлюднив жарт про мусульман.

"Нині триває досудове розслідування за ст. 161 ч. 1 КК (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками - ІФ-У), підозр наразі немає", - повідомили в коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" в Національній поліції України.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді штрафу від 200 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк до п’яти років, або позбавлення волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

Як повідомлялося, 25 вересня в соціальних мережах розгорівся скандал навколо одного з уривків сольного стендап-концерту коміка Антона Стенюка.

"Ця війна - це просто нонсенс. Я не знаю, як так сталося, що одні православні вбивають інших православних, коли у світі ще так багато мусульман. Я не кажу, що потрібно вбивати мусульман, я адекватна людина, я розумію, що зараз це не на часі. Тим більше, цим уже займаються іудеї", - йдеться у виступі коміка.

Зі свого боку голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, муфтій Духовного управління мусульман України "Умма" Мурат Сулейманов, а також колишній муфтій Духовного управління мусульман України "Умма", військовослужбовець Збройних сил України Саїд Ісмагілов у своїх соцмережах обурилися жартом коміка.

Пізніше Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що просить Національну поліцію перевірити жарт на предмет розпалювання релігійної ворожнечі та образи почуттів вірян.

Увечері того самого дня Антон Стенюк опублікував в інстаграмі відеозвернення, у якому публічно перепросив за свій жарт про мусульман.

Пізніше поліція Києва заявила, що за результатами перевірки дасть правову кваліфікацію діям стендап-коміка Стенюка.

Своєю чергою Міністерство культури та стратегічних комунікацій у відповідь на скандал закликало громадських діячів і діячів культури до відповідального ставлення до тем, які можуть впливати на міжкультурний і міжрелігійний діалог.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський-Путіну: Україна не дозволить контролювати потенційні президентські вибори в країні

Цивільний постраждав внаслідок удару російського дрону по автівці в Харківській області

Гегсет оголосив про початок операції "Удар Яструба" в Сирії, Трамп пояснив причину

На фронті більше 140 боєзіткнень за добу, найбільше на покровському напрямку - Генштаб

Гегсет оголосив про початок операції "Удар Яструба" в Сирії

Ситуація в енергосистемі України через удари перебуває в найгіршому стані як мінімум з вересня 2024р – МАГАТЕ

Зустріч з американськими та європейськими партнерами в США завершена, домовилися про подальші кроки - Умєров

Україна і Китай обговорили посилення торговельно-економічної співпраці

Регулятори Греції, Болгарії, Румунії, Молдови схвалили 2 нових маршрути постачання газу в Україну

Свириденко пообіцяла повне ресурсне забезпечення Одещини після обстрілу

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА