Інтерфакс-Україна
16:56 02.10.2024

Мінкультури щодо скандалу зі стендап-коміком Стенюком: Міністерство завжди виступає за повагу до культурного та релігійного розмаїття

2 хв читати
Мінкультури щодо скандалу зі стендап-коміком Стенюком: Міністерство завжди виступає за повагу до культурного та релігійного розмаїття

Міністерство культури та стратегічних комунікацій у відповідь на скандал із жартом стендап-коміка Антона Стенюка на релігійну тематику закликає громадських діячів і діячів культури до відповідального ставлення до тем, що можуть впливати на міжкультурний і міжрелігійний діалог.

"МКСК підтримує принцип свободи слова та вираження поглядів, який є основоположним у демократичному суспільстві. Кожна особа несе особисту відповідальність за зміст своїх висловлювань та дій. Їхні виступи та жарти, зокрема на релігійну тематику, є відображенням їхніх власних цінностей, моральних координат і етичних підходів", - ідеться у відповіді міністерства на запит агентства "Інтерфакс-Україна", що стосувався позиції відомства щодо жартів стендап-коміка Антона Стенюка на релігійну тематику.

Водночас у Мінкультури зазначили, що стаття 68 Конституції України визначає, що кожен зобов'язаний неухильно дотримуватися Конституції та законів країни, не зазіхати на право і свободи, честь і гідність інших людей.

"Міністерство завжди виступає за повагу до культурного і релігійного розмаїття та закликає громадських діячів і митців до відповідального ставлення до тем, що можуть впливати на міжкультурний та міжрелігійний діалог", - ідеться у відповіді.

Як повідомлялося, 25 вересня в соціальних мережах виник скандал навколо одного з уривків сольного стендап-концерту коміка Антона Стенюка.

"Ця війна - це просто нонсенс. Я не знаю, як так сталося, що одні православні вбивають інших православних, коли у світі ще так багато мусульман. Я не кажу, що потрібно вбивати мусульман, я адекватна людина, я розумію, що зараз це не на часі. Тим більше, цим уже займаються іудеї", - йдеться у виступі коміка.

Зі свого боку голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, муфтій Духовного управління мусульман України "Умма" Мурат Сулейманов, а також колишній муфтій Духовного управління мусульман України "Умма", військовослужбовець Збройних сил України Саїд Ісмагілов у своїх соцмережах обурилися жартом коміка.

Пізніше Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що просить Національну поліцію перевірити жарт на предмет розпалювання релігійної ворожнечі та образи почуттів вірян.

Увечері того самого дня Антон Стенюк опублікував в інстаграмі відеозвернення, у якому публічно перепросив за свій жарт про мусульман.

Пізніше поліція Києва заявила, що за результатами перевірки дасть правову кваліфікацію діям стендап-коміка Стенюка.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Окупанти втратили впродовж доби 1240 військовослужбовців - Генштаб

5 грудня: Яке сьогодні свято, все про цей день

В Офісі Президента прокоментували повідомлення ірландських ЗМІ про дрони, які нібито намагалися перешкодити посадці літака Зеленського

Прем'єр-міністр Бельгії назвав три умови використання активів РФ на користь України

59% українців покладають відповідальність за корупційний скандал в енергетиці на уряд та президента – опитування

Заправкам "Лукойлу" за межами Росії продовжили до квітня ліцензію на функціонування без санкцій

Прем'єр-міністр Бельгії і канцлер Німеччини проведуть у п'ятницю термінову зустріч щодо плану використання заморожених російських активів - ЗМІ

Сили оборони відбили з початку доби 154 ворожі атаки - Генштаб

Рішення щодо нового керівника Офісу Президента буде ухвалено найближчим часом – Зеленський

Переговори української делегації в США продовжаться і Україна готова до будь-якого розвитку подій

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА