Інтерфакс-Україна
19:35 10.09.2024

МЗС про наслідки в разі підтвердження передачі Іраном ракет у РФ: На столі всі опції, включно з розривом дипвідносин

2 хв читати

У разі підтвердження факту передачі Іраном балістичних ракет до РФ це матиме руйнівні наслідки для українсько-іранських двосторонніх відносин, розглядається і розрив дипломатичних відносин, заявив речник Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий.

Відповідаючи на запитання, що мається на увазі під "руйнівними наслідками для українсько-іранських двосторонніх відносин" у заяві МЗС України в разі, якщо підтвердиться факт передання Іраном балістичних ракет до РФ, та чи охоплює це можливий розрив дипломатичних відносин, речник зазначив, що розглядають "усі опції".

"Я можу підтвердити, що наше попередження залишається чинним. Учора до Міністерства закордонних справ України було викликано тимчасового повіреного у справах Ісламської Республіки Іран в Україні. Йому в жорсткій формі було донесено позицію України про руйнівні наслідки. Я не уточнюватиму зараз, що конкретно мається на увазі під "руйнівними наслідками", щоб не послаблювати дипломатичну позицію. Але можу сказати, що всі опції, включно з названою вами, є на столі", - сказав він на брифінгу в Києві у вівторок.

Речник додав, що "якщо дійсно передача відбулася, факт застосування буде зафіксовано... то відповідно будуть наслідки".

Також Тихий заявив, що Україна дуже уважно стежить за розвитком цих подій. "І ви побачите подальші кроки МЗС у цьому напрямі", - зазначив він.

Окремо речник МЗС наголосив, що йдеться не лише про безпеку України й не лише про українсько-іранські відносини або російсько-іранські. За його словами, контекст цих дій Ірану значно ширший, і поглиблення військово-технічної взаємодії між Іраном і РФ створює загрози у безпековій сфері всьому регіону Європи та Близькому Сходу.

"Ми закликаємо наших партнерів, міжнародну спільноту посилити тиск на Тегеран і Москву для збереження міжнародного миру та безпеки", - наголосив він.

Раніше у ЗМІ з'явилася інформація про нібито постачання Іраном до РФ сотень балістичних ракет малої дальності для використання у війні проти України.

7 вересня в Міністерстві закордонних справ України "висловили глибоке занепокоєння повідомленнями щодо можливої передачі Іраном балістичних ракет до РФ і заявили, що підтвердження цих фактів матиме для українсько-іранських відносин руйнівні наслідки".

Глава Офісу президента України Андрій Єрмак заявив, що відповіддю на постачання Росії балістичних ракет має стати "дозвіл Україні знищувати склади з цими ракетами західною зброєю".

9 вересня до Міністерства закордонних справ України було викликано тимчасового повіреного у справах Ісламської Республіки Іран в Україні Шахріяра Амузегара.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

МЗС закликає африканські уряди вжити рішучих заходів для зупинки російських програм з вербування молоді на війну проти України

Богдан Кукура очолив правління "Укрнафти"

Знеструмлення Одещини стало НС державного рівня, частина резервного фонду спрямована на паливо для генераторів – обладміністрація

Кличко: Завершення робіт на станції "Мостицька" в основних конструкціях передбачене в 2026р

Глава МВС: Рада надала соцгарантії сім'ям поліцейських, зниклих безвісти

ДТЕК відновив електропостачання ще понад 250 тис. абонентів Одещини за останню добу, без світла залишаються 32,9 тис. домівок

Норвегія профінансує новий пакет озброєння для України на суму 3,2 млрд крон - премʼєр

Комісія з добору очільника ДМС допустила до конкурсу 38 заявників, 4 заявки відхилено

ОВА: У Запоріжжі 26 людей постраждалих через російській авіаудар, серед них – одна дитина

Рада визначила правовий статус військовослужбовців-іноземців

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА