Інтерфакс-Україна
13:11 19.07.2024

САП: Викриття організаторів корупційного злочину має бути умовою для угоди про визнання провини

2 хв читати
САП: Викриття організаторів корупційного злочину має бути умовою для угоди про визнання провини

Викриття організаторів корупційного злочину має бути обов'язковою умовою для укладення угоди про визнання провини, наголошують у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі (САП).

"САП вважає, що законопроєкт №11340 про підвищення ефективності укладення угод про визнання винуватості, ухвалений у четвер Верховною Радою в першому читанні, потребує доопрацювання, а саме - зазначення такої обов'язкової умови угоди, як сприяння слідству, викриття організаторів корупційного злочину", - повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" у пресслужбі САП.

У САП нагадали, що підтримують висновок Комітету Верховної Ради України з антикорупційної політики щодо того, що цей законопроєкт "містить корупціогенний фактор".

Раніше в повідомленні САП у телеграм-каналі повідомлялося, що йдеться про передбачену зазначеним законопроєктом можливість угоди без обов'язкового викриття іншої особи у вчиненні злочину.

"Ми вважаємо, що така норма законопроєкту не відповідає цілям укладення угод про визнання винуватості, які мають сприяти викриттю організаторів злочинів через співпрацю з іншими співучасниками. На нашу думку, викриття організаторів корупційного кримінального правопорушення має бути невід'ємною умовою укладення таких угод", - зазначалося в повідомленні прокуратури.

Як повідомлялося, ухвалений у першому читанні 231 голосами законопроєкт №11340 пропонує доповнити Кримінальний кодекс положенням, згідно з яким винятково в корупційних правопорушеннях і в правопорушеннях, пов'язаних із корупцією, суд може прийняти угоду про визнання винуватості та призначити узгоджене сторонами додаткове покарання у вигляді штрафу у випадку, коли таке покарання не передбачено в санкції статті Особливої частини Кримінального кодексу. Законопроєкт регламентує розмір штрафів.

Водночас у висновку комітету Верховної Ради з антикорупційної політики до цього законопроєкту зазначено, що він містить корупціогенний фактор.

Зі свого боку міністр юстиції Денис Малюська переконаний, що законопроєкт №11340 потребує публічного компромісу під час підготовки до другого читання.

Віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина повідомила агентству, що законопроєкт №11340 щодо підвищення ефективності укладання угод про визнання винуватості відповідає світовій практиці й уже проходить оцінку Європейської Комісії в рамках звіту про розширення.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Найближчими днями в Україні буде тепло, переважно без опадів

Петиція до Кабміну про підвищення зарплати вчителям набрала 25 тис. голосів

Київська влада підтримала петицію про введення безготівкової оплати проїзду в приватних маршрутках

Болгарія грає на підвищення ціни заявами про відмову від продажу Україні обладнання для ХАЕС-3,4 – нардеп Кучеренко

Рада схвалила продовження до 6 серпня воєнного стану та загальної мобілізації - нардеп

СБУ одночасно затримала 9 агентів ФСБ на підготовці терактів у центральних та східних регіонах України, вилучено понад 30 кг вибухівки

Пастор Бернс погоджується з тим, що Росія має бути притягнута до відповідальності за воєнні злочини

Голова Львівської ОВА пропонує обмежити мерство 4 термінами, як у мера Львова Садового

Болгарія не надсилала офіційних заяв щодо продажу Україні обладнання для ХАЕС-3,4 – пресслужба Міненерго

Сили оборони збили вночі 57 ворожих дронів із 97, ще 34 локаційно втрачені - Повітряні сили

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА