21:45 19.02.2025

Макрон по завершенню другої зустрічі з лідерами ЄС та Канади: Ми підтримуємо Україну і візьмемо на себе відповідальність за забезпечення миру в Європі

2 хв читати
Макрон по завершенню другої зустрічі з лідерами ЄС та Канади: Ми підтримуємо Україну і візьмемо на себе відповідальність за забезпечення миру в Європі

Президент Франції Еммануель Макрон по завершенню другої зустрічі з лідерами ЄС, які не були присутніми на першій, повідомив, що зусилля ЄС щодо миру будуть продовжуватися на принципі залучення України та поваги її права, а мир має бути надійним і тривалим.

«Я щойно мав ще одну довгу розмову з кількома колегами з Європейського Союзу, а також Канади, Ісландії та Норвегії. Позиція Франції та її партнерів чітка та єдина. Бажаємо міцного і міцного миру в Україні. Ми підтримуємо Україну і візьмемо на себе всю відповідальність за забезпечення миру та безпеки в Європі. Це фундаментальний інтерес Франції, і я є його гарантом», - написав він у середу по завершенню зустрічі з лідерами, яка пройшла, переважно, у форматі відеоконференції.

Макрон запевнив, що лідери ЄС «поділяють мету, яка також є метою президента Дональда Трампа, щоб покласти край загарбницькій війні, яку Росія вела майже три роки».

«Наші зусилля щодо миру продовжуватимуться відповідно до таких принципів у наших власних інтересах: Україну потрібно завжди залучати та поважати її права. Мир має бути тривалим і супроводжуватися надійними та надійними гарантіями. Необхідно враховувати європейські проблеми безпеки», - зазначив президент Франції.

Макрон наголосив, що лідери ЄС переконані в необхідності збільшення видатків і можливостей у сфері оборони та безпеки для Європи та кожної з наших країн. «Рішення будуть прийняті в найближчі дні та тижні», - запевнив він.

Свій допис Макрон підкріпив фото, де за столом сидить він сам разом з прем’єр-міністром Люксембургу Люком Фріденом, виконувачем обов’язки президента Румунії Іліє Боложаном, а на стіні висить великий екран, де у форматі відеоконференції видно лідерів 16 країн, включно з Канадою.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Польща невдовзі передасть Україні чергову партію у 5 тисяч Starlink – віце-прем'єр уряду Польщі

Втрати ворога на Покровському напрямку становлять 176 одиниць живої сили - Генштаб

З початку доби Сили оборони відбили 90 ворожих атак - Генштаб

МОЗ домовився з виробниками про зниження цін ще на більш як 100 препаратів

Сухаревський: сто відсотків дронів, які летять по російській території – українського виробництва

Україна можливо підпише угоду щодо видобутку корисних копалин 28 лютого – ЗМІ

Польща проводить переобладнання цивільних аеропортів під воєнні завдання

Стан Папи Франциска стабільний, він продовжує лікування, повідомили у Ватикані

У Румунії повідомляють про 13 тис. українців, які незаконно потрапили в країну у 2024 році

Зеленський зустрівся з парламентарями з глобальної мережі парламентської підтримки України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА