Інтерфакс-Україна
17:04 01.04.2025

Кабмін розширив функціонал військових органів і Мінрозвитку в регулюванні повітряного простору

2 хв читати
Кабмін розширив функціонал військових органів і Мінрозвитку в регулюванні повітряного простору

Уряд вніс низку змін в положення "Про використання повітряного простору України", розширивши повноваження цивільно-військових органів, Генерального штабу (Генштабу) і Міністерства розвитку громад та територій України (Мінрозвитку).

Постанова № 346 "Про внесення змін до Положення про використання повітряного простору України" була схвалена урядом в минулу п'ятницю.

Згідно з передбаченими нею змінами, користувач повітряного простору має подавати заявку на діяльність з його використанням до органів об’єднаної цивільно-військової системи.

При цьому Порядок надання дозволу на використання повітряного простору, дозволу на виконання польотів та умов використання повітряного простору України визначаються спільно Державіаслужбою і Міноборони.

Заборонити виліт повітряного судна з аеродрому України, приліт повітряного судна до аеродрому України або проліт територією України на підставах та в порядку, установлених Мінрозвитку разом з Міноборони можуть органи об’єднаної цивільно-військової системи організації повітряного руху, ідеться в тексті документу.

Також зазначено, що польоти державних повітряних суден у повітряному просторі України виконуються за наявності дозволу на виконання польотів, виданого Генеральним штабом Збройних Сил, та відповідно до поданих заявки на використання повітряного простору або плану польоту у разі виконання польоту в умовах загального повітряного руху.

Перелік об'єктів над якими встановлено заборону використання повітряного простору доповнено об’єктами критичної інфраструктури І категорії критичності у разі визначення у паспорті безпеки заходів щодо обмеження повітряного руху, важливими державними об’єктами.

Документ передбачає розширення функціоналу Мінрозвитку, зокрема, в сфері управління використанням (менеджментом) повітряного простору на стратегічному рівні.

Також документом уточнюється, шо розміщувати на постійних і тимчасових спорудах заввишки 150 м і більше, а також інших висотних спорудах, визначених перешкодами нічні та денні маркувальні знаки за власний рахунок мають особи, яким належать або в користуванні яких перебувають ці споруди.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Аварійно-рятувальні роботи на місці влучання ворожого дрона у житловий будинок в Харкові завершені

США чекатимуть від РФ дій в напрямку миру лише кілька тижнів, Конгрес вже готує законопроєкт про підвищення санкцій – Рубіо

Радник глави МВС Фінашин: Призначаємо помічників облуправлінь поліції, які займатимуться ветеранською політикою на місцях

ВАКС оголосив вирок у справі нардепа, що отримував незаконні компенсації за винайм житла у Києві

Експосол Японії в Україні Мацуда Кунінорі увійшов до консультативної ради ДТЕК

СБУ повідомила про заочну підозру двом адміралам та полковнику РФ, відповідальним за ракетний удар по центру Одеси

Колишньому комбату Лапіну, який брав участь в обороні Харківщини, змінено запобіжний захід

У Гамбурзькій мистецькій галереї відкрили український аудіогід

Рубіо: Трамп не піде на безкінечні переговори з РФ

Єрмак: Сьогодні є не дуже гарні тенденції зближення з росіянами

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА