Інтерфакс-Україна
13:29 01.04.2025

Кабмін погодив залучення 100 млн євро від Банку розвитку Ради Європи на виплату компенсації по "єВідновленню" - Шмигаль

1 хв читати
Кабмін погодив залучення 100 млн євро від Банку розвитку Ради Європи на виплату компенсації по "єВідновленню" - Шмигаль

Кабінет міністрів України погодив залучення 100 млн євро від Банку розвитку Ради Європи на виплату компенсації власникам знищеного житла за програмою "єВідновлення", повідомив премʼєр-міністр Денис Шмигаль.

"Перше рішення стосується житла. Згідно з оцінкою RDNA4, потреби на відновлення в цьому секторі на найближче десятиліття складають майже 84 млрд доларів. Сьогодні залучаємо 100 млн євро або понад 4,8 млрд грн від Банку розвитку Ради Європи в межах проекту НОME. За ці кошти будемо виплачувати компенсації  власникам знищеного житла за програмою "єВідновлення", - сказав Шмигаль на засіданні уряду у вівторок.

За його словами, минулого року Банк допоміг профінансувати 2,8 тис. житлових сертифікатів, а завдяки новому фінансуванню уряд зможе оплатити ще 3,6 тис. сертифікатів на придбання житла.

"Друге рішення сьогодні стосується забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб. Банк розвитку Ради Європи надає Україні 50 млн євро. Цих коштів вистачить на пільгове кредитування для близько 1100 родин ВПО", - розповів він.

Шмигал нагадав, що проекти відновлення в житловій сфері також допомагає фінансувати Світовий банк, зокрема через проект НОРЕ.

"За рахунок цього проекту вже понад 87 тисяч українців отримали відшкодування за пошкоджене житло. А також плануємо в межах проекту НОРЕ відновити до 200 багатоповерхівок", - додав він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Мінекономіки надасть 28 переробним підприємствам загалом 157,9 млн грн грантових коштів в рамках програми

Експорт пшениці у квітні 2025р. може скласти 1 млн тонн - аналітики

"Укрзалізниця" не змогла відновити головну автоматизовану систему вантажних перевезень, кількість паперових документів перевищила 50 тис.

Вакантні посади в Раді НБУ будуть заповнені до кінця квітня – програма з МВФ

CreditKasa, "Фінако", "Укрфінжитло", "Атлана" і CreditPlus очолили список фінкомпаній за доходом від фінпослуг у 2024р.

ДПС ідентифікуватиме громадян, що займаються торгівлею через інтернет та отримують грошові перекази

Уряд дозволив бронювати робітників АОЗ та ДОТ і спростив вимоги для енергокомпаній

ВАКС за 21 місяць розгляду справи щодо стягнення на користь держави активів VS Energy дійшов до підсумкових пояснень сторін

Ціни на сири не знижуються через 25% націнки торгівельних мереж

Єдиний портал вакансій щодня відвідує понад 2,5 тис. шукачів роботи

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА