Інтерфакс-Україна
16:01 12.12.2025

ОГС відіграють провідну роль у відновленні територіальних громад - дослідження

1 хв читати
ОГС відіграють провідну роль у відновленні територіальних громад - дослідження

Організації громадянського суспільства (ОГС) відіграють провідну роль у відновленні територіальних громад під час війни. Про це свідчать результати дослідження Фонду Східна Європа та Міжнародного фонду «Відродження», презентованого у Києві.

У межах дослідження опитано понад 200 організацій у всіх регіонах. Найбільш активними сферами участі стали підтримка ВПО й ветеранів, згуртування громад та психосоціальна допомога. Залучення до відновлення інфраструктури лишається найнижчим.

Прифронтові ОГС демонструють найбільшу активність, попри кадровий дефіцит і безпекові ризики. «Громадянське суспільство залишається ключовим драйвером відновлення громад», — зазначив президент Фонду Східна Європа Віктор Лях.

За даними звіту, 76% організацій працюють у фінансовому дефіциті, але зберігають високі людські й експертні ресурси, при цьому відзначаючи значне вигорання команд. «Інвестиції у стійкість ОГС напряму впливають на темпи відновлення», — наголосила заступниця виконавчого директора МФВ Інна Підлуська.

Серед рекомендацій — розвиток партнерства між владою та ОГС, створення сталих механізмів фінансування та ширше залучення організацій до відбудови інфраструктури й економіки.

Керівник Агенції відновлення та розвитку Олександр Солонтай зазначив, що в окремих сферах ОГС реалізовують більше проєктів, ніж влада чи бізнес, і підкреслив необхідність оновлення державної методики оцінки стану громад.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

В КИЄВІ ПРАЦЮЄ ППО - КМВА

Велика Британія готується передати Україні далекобійні балістичні ракети Nightfall — ЗМІ

Ворожа атака пошкодила об’єкт інфраструктури в Одеській області: двоє постраждалих, відсутнє електропостачання – МВА

Папа Римський Лев XIV закликав до припинення насильства в Україні на тлі атак на енергетичну інфраструктуру

В результаті масових протестів в Ірані відомо вже про понад 500 загиблих і тисячі затриманих - ЗМІ

Внаслідок ворожої атаки на автомобіль швидкої допомоги на Чернігівщині постраждали двоє медиків - РВА

ДСНС встановила 5 генераторів для аварійного електроживлення житлових будинків у Києві

Посадовці Словаччини домовилися про відмову в військовій підтримці України - ЗМІ

ДТЕК: Через атаки, морози та перевантаження мереж у Києві фіксуються численні аварії, частина відключень може бути тривалою

У Краматорську через обстріл зруйновано котельню, що обслуговувала один з мікрорайонів міста

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА