Інтерфакс-Україна
18:42 21.01.2026

Україна та Румунія погодили проєкт з розбудови швидкісної дороги Сучава-Сірет з виходом до українського кордону

1 хв читати
Україна та Румунія погодили проєкт з розбудови швидкісної дороги Сучава-Сірет з виходом до українського кордону

Україна та Румунія погодили спільний проєкт з розбудови швидкісної дороги Сучава-Сірет (Румунія) з виходом до українського кордону та модернізацію української ділянки дороги у напрямку Чернівців, повідомив заступник міністра розвитку громад та територій України Сергій Деркач.

"Для нас в цьому проєкті ключове не лише швидкісна дорога з румунського боку, а саме розширення української ділянки під’їзду до кордону. Разом із Румунією ми підписали протокол і зафіксували цей проєкт як пріоритет у межах механізму ЄС SAFE (Security Action for Europe)", – написав Деркач у Facebook у середу.

За його словами, будівництво профінансують коштом Європейського Союзу.

Проєкт передбачає модернізацію дороги від кордону у напрямку Чернівців, зокрема, дві смуги у кожному напрямку та підготовку інфраструктури до зростання транспортних потоків після завершення будівництва, йдеться у повідомленні.

"Результат – менше " вузьких місць " на українській ділянці, краща пропускна спроможність, швидший і безпечніший рух", – зауважив заступник.

Деркач також додав, що паралельно стартувало розширення пункту пропуску "Порубне" для вантажівок. Зокрема, до кінця року планується збільшити його пропускну здатність завдяки реконструкції та збільшенню кількості смуг руху.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Київщина отримала 40 генераторів від литовських партнерів для дитячих будинків сімейного типу

Велика Британія розгляне приєднання до нової програми ЄС з фінансування оборони - ЗМІ

Сили оборони відбили з початку доби 150 ворожих атак - Генштаб

Сибіга про удар РФ по автобусу з шахтарями на Дніпропетровщині: Російські вбивці мають постати перед правосуддям

Голова Ради прокурорів назвав критику добору в комісію САП тиском на Генпрокурора

У Польщі триває підготовка українських військових в рамках місії EUMAM Ukraine - Генштаб

Ворог просунувся поблизу двох населених пунктів Запорізької області - DeepState

7,5 тис. абонентів на Одещині залишаються без світла після негоди - ОВА

Другий раунд тристоронніх переговорів в Абу-Дабі було перенесено через зустріч представника США і Дмитрієва - ЗМІ

Російські оператори свідомо направили "шахеди" на автобус і мирних людей на Дніпропетровщині - радник Міноборони

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА