17:37 15.01.2025

Друге засідання Робочої групи України та Польщі з історичних питань заплановано на січень - заява

2 хв читати

Друге засідання Робочої групи з історичних питань у польсько-українських відносинах заплановано на кінець січня 2025 року у Львові, наразі сторони ведуть діалог, уточнюючи списки та місця поховань жертв воєн і репресій.

Це випливає зі спільної заяви міністрів культури України та Польщі, розміщеної на сайті Міністерства культури та стратегічних комунікацій України в середу.

"Початок роботи створеної Міністерствами культури обох країн Робочої групи з історичних питань, яка має на меті врегулювати у польсько-українських відносинах питання, пов’язані із правом на гідне поховання жертв війн і репресій, є успіхом діалогу, що до цього часу базувався на відкритості", - йдеться в заяві.

Зазначається, що перше засідання Робочої групи відбулося у Львові в грудні 2024 року. "Сторони обмінялися інформацією щодо місць, які, на думку кожної зі сторін, потребують першочергових пошукових та ексгумаційних робіт, а також додаткової уваги. Таким чином, для нас було важливим відповісти на очікування громадськості, зокрема родичів осіб, які стали жертвами війн і репресій. Спектр питань, що був предметом для обговорення, охоплював різні історичні періоди та локації в обох країнах", - зазначено в заяві.

У документі повідомляється, що наразі сторони аналізують сформований список, а також перевіряють стан виконання раніше поданих заяв на проведення пошукових робіт і надання дозволів на ексгумацію. Також проводиться перегляд чинних правових норм із метою їх можливої ревізії, яка могла б полегшити адміністративні процедури.

"Українська сторона вже ухвалила перше позитивне рішення щодо надання дозволу на ексгумаційні роботи. Польська сторона також розглядає українські пропозиції", - зазначено в заяві.

Повідомляється, що друге засідання Робочої групи заплановано на кінець січня 2025 року у Львові. "Ми переконані, що подальша робота групи та її результати продемонструють готовність обох сторін до гідного вшанування пам’яті вбитих та загиблих - поляків на території України та українців на території Польщі. Ці роботи здійснюватимуться у дусі взаємної поваги, відкритості до діалогу та інших спільних для обох народів цінностей", - наголосили заявники.

Повідомляється також, що особи, організації, установи та інституції, задіяні в зазначених процесах, регулярно інформуються про стан виконання окремих етапів робіт, погоджених Робочою групою з історичних питань. "Комунікація із громадськістю стосуватиметься результатів проведених робіт та їх завершених етапів", - наголошується в заяві.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Жовква зустрівся з заступником генсека НАТО: членство в Альянсі залишається на порядку денному

Рада розпочала розгляд законопроєкту щодо утворення київських міських окружного адмін- та апеляційного адмінсудів

Парламент ратифікував Конвенцію PЄ про правопорушення, пов'язані з культурними цінностями

Президент Латвії заявив про плани збільшення видатків на оборону до 5% ВВП

До програми підготовки українських військових INTERFLEX приєдналась Албанія

На ЧАЕС продовжуються роботи з гасіння осередків тління та часткового розкривання конструкцій конфайнменту

Європейські лідери зустрінуться в Лондоні 2 березня для обговорення оборони - Туск

Обмеження е/е для промспоживачів у середу заплановано всього на три вечірні години доби – "Укренерго"

Кабмін призначив Коновалову заступником міністра освіти і Кісь головою Нацфонду досліджень

Рада розширила можливості спецзакладів загальної середньої освіти для реабілітації осіб з особливими потребами та військовослужбовців

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА