21:02 17.02.2025

У ЄС дедалі більше підтримки отримують ідеї спільно фінансувати оборонні видатки

2 хв читати
У ЄС дедалі більше підтримки отримують ідеї спільно фінансувати оборонні видатки
Фото: elements.envato.com

У ЄС набувають популярності ідеї вдатися до спільного збору коштів, щоб забезпечити нарощування видатків на оборону, повідомляє в понеділок Bloomberg із посиланням на джерела.

"У ЄС набирають силу дискусії про те, як збільшити оборонні видатки, і фінансування спільними силами стає реалістичною перспективою для дедалі більшої кількості лідерів, заявили особи, знайомі з переговорами", - інформує агентство.

Очікується, що це питання обговорюватимуть на зустрічі європейських лідерів у Парижі.

Однак, зазначають офіційні особи, можливі плани щодо видатків на оборону не оприлюднять до парламентських виборів у ФРН 23 лютого, щоб не викликати суперечок завчасно - до голосування.

За даними агентства, зокрема в ЄС обговорюють пом'якшення регулювання, щоб країнам було простіше залучати позикові кошти. Інший варіант - перепрофілювати на потреби оборони наявні фонди, зокрема пов'язані з відновленням від наслідків пандемії коронавірусу.

Також точаться розмови про те, щоб невелика група країн, а не всі 27 держав ЄС, з метою уникнути довгих обговорень і мати більше свободи маневру сама створила б інструменти для залучення позик.

У Парижі в понеділок з ініціативи президента Франції Еммануеля Макрона збирається неформальна нарада керівників низки держав Європи щодо ситуації довкола України та питань європейської безпеки. У комюніке президентської канцелярії повідомляють, що це буде неформальна зустріч Макрона з главами урядів Великої Британії, Німеччини, Данії, Іспанії, Італії, Нідерландів і Польщі, а також із головою Європейської ради Антоніу Коштою, главою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн і генеральним секретарем НАТО Марком Рютте.

Агентство Bloomberg нагадує, що за його підрахунками, європейським країнам на розширення своїх збройних сил і на гарантування безпеки України може знадобитися $3,1 трлн протягом наступних десяти років. Крім того, раніше стало відомо, що, на думку плануючих органів НАТО, країнам альянсу потрібно витрачати на оборону 3,7% від ВВП, а не 2%, які передбачено зараз, причому цього показника дотримуються 23 із 32 членів НАТО.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Через удар ворожого дрона по селу на Харківщині поранено мирного мешканця

Польща переобладнає цивільні аеропорти під військові завдання

Макрон провів розмову зі Стармером і Зеленським

В ОП обговорили посилення підтримки України в країнах Африки з керівниками дипмісій

У Краматорську вже 16 поранених внаслідок атаки окупантів, серед них – діти

Жовква зустрівся з заступником генсека НАТО: членство в Альянсі залишається на порядку денному

Рада розпочала розгляд законопроєкту щодо утворення київських міських окружного адмін- та апеляційного адмінсудів

Парламент ратифікував Конвенцію PЄ про правопорушення, пов'язані з культурними цінностями

До програми підготовки українських військових INTERFLEX приєдналась Албанія

На ЧАЕС продовжуються роботи з гасіння осередків тління та часткового розкривання конструкцій конфайнменту

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА