12:23 21.11.2023

41% шукачів роботи під час війни не можуть знайти роботу з гідною оплатою - дослідження

3 хв читати
41% шукачів роботи під час війни не можуть знайти роботу з гідною оплатою - дослідження

41% опитаних шукачів роботи не можуть знайти роботу під час війни з гідним розміром оплати, свідчать результати дослідження кадрового порталу GRC.UA, презентованого у вівторок.

На запитання, скільки в середньому наразі у вас триває пошук роботи, 19% відповіли, що три-шість місяців, 18% - один-два місяці, 15% - понад рік, 12% - від півроку до року, 11% - менше ніж місяць, а 25% відповіли, що не шукають роботу.

На запитання, в яких джерелах ви шукайте роботу, 71% відповіли, що на сайтах із пошуку роботи, 9% - рекомендації від знайомих, 7% - соціальні мережі, 4% - телеграм/месенджери, 2% - Центр зайнятості та 7% - інші варіанти.

Серед трьох основних проблем працевлаштування, з якими стикаються респонденти під час війни: не можуть знайти роботу з гідним розміром оплати (41%), зменшилась кількість вакансій у їх сфері (29%) і не можуть знайти роботу, бо є дискримінація за віком (23%).

Що стосується респондентів, які працюють, то 56% задоволені своєю роботою, 20% - не дуже задоволені роботою і 4% - категорично не задоволені.

Серед трьох основних чинників, окрім заробітної плати, які тримають респондентів на поточному місці роботи: можливість працювати віддалено (33%), дружня атмосфера в колективі (33%) та гнучкий графік роботи (31%).

Водночас серед основних причин, які змусять респондентів залишити роботу: відсутність дружньої атмосфери в колективі (30%), відсутність комфортних та безпечних умов роботи (27%), відсутність налагоджених стосунків із керівництвом (24%), відсутність можливості кар'єрного зростання (24%) і відсутність можливості працювати віддалено (23%).

Серед іншого, респондентів запитали, як змінилася їх заробітна плата порівняно з довоєнним періодом. Так, 28% відповіли, що отримують повну зарплату, яку отримували й до війни, 12% - зарплату скоротили на 10-30%, 9% - зарплату збільшили на 10-30%, 8% - зарплату скоротили на понад 50%, 7% - зарплату збільшили з урахуванням індивідуальної ефективності, 7% - зарплату скоротили на 40-50%, 5% - зарплата збільшилась лише завдяки індексації, 4% - зарплату збільшили на більш як 40%, 3% - зарплату збільшили на 5% та 3% - зарплату скоротили менше ніж на 5%.

Щодо планів на 2024 рік, 39% респондентів відповіли, що залишаться в Україні та знайдуть нову роботу, 32% - залишаться в Україні та працюватимуть на своєму місці, 9% - планують виїхати всією сім'єю, щойно буде можливість, та знайти роботу, 8% - залишаться в Україні та розпочнуть підприємницьку діяльність, 5% - залишаться за кордоном до завершення війни та повернуться після, 4% - залишаться за кордоном до завершення війни та не повернуться після, знайдуть роботу за кордоном, 3% - повернуться до свого регіону і працюватимуть або займатимуться підприємництвом.

В онлайн-опитуванні для дослідження "Барометр ринку праці 2023 року. Прогнози на 2024 рік" узяли участь 377 роботодавців із 15 галузей і 2 400 шукачів роботи з усієї країни, крім окупованих територій. Опитування проводили в серпні-жовтні 2023 року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Метінвест" передав диверсійно-штурмовій групі "Ведмеді" партію сучасного обладнання

"Укрнафта" запускає нову високодебітну свердловину на Заході України

У Львові розпочалися будівельні роботи зі спорудження соціального житла для переселенців - представництво ЄС

Шмигаль за результатами розмови з прем'єром Словаччини: Проїзд першочергових вантажів на кордоні здійснюється безперешкодно

"Тернопільгаз" перейшов в управління "Нафтогазу"

Похолодання може призвести до дефіциту е/е, ощадливе споживання ресурсу є вкрай важливим - "Укренерго"

Попит на новорічні товари в листопаді 2023 р. зріс удвічі - "Епіцентр"

НБУ проведе комплексну оцінку ефективності банківського сектору

Постраждалі від агресії РФ малі підприємства, які очолюють жінки, можуть отримати французький грант

Україна в листопаді наростила експорт морським і річковим транспортом на 70,7%

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА