06:24 20.12.2022

Уряд допоміг Києву з погашенням єврооблігацій-2022 і продовженням рейтингів

2 хв читати
Уряд допоміг Києву з погашенням єврооблігацій-2022 і продовженням рейтингів

Уряд України звернувся до Національного банку України із клопотанням надати дозвіл Києву на погашення залишку виплат за єврооблігаціями 15 грудня цього року у розмірі $28,77 млн основного боргу та $2,16 млн відсотків.

"Повне та своєчасне виконання своїх боргових зобов'язань під час воєнного стану відіграє ключову роль у створенні позитивної кредитної історії м.Києва. Місто в грудні 2022р. має остаточно розрахуватися за своїми зовнішніми борговими зобов'язаннями. Нездійснення цього платежу може призвести до дефолту, додаткових витрат, пов'язаних із реструктуризацією боргу, збільшення витрат на обслуговування боргу та втрату репутації надійного емітента", – зазначив уряд у розпорядженні №1120 від 9 грудня, оприлюдненому на його сайті.

Згідно з ним, Київ раніше вже своєчасно погасив решту боргу за цими єврооблігаціями, сумарно випущеними на $115,07 млн під 7,5% річних.

Крім того, уряд також звернувся до Нацбанку сприяти оплаті Києвом послуг рейтингових агентств: $30 тис. агентству Fitch, $50,2 тис. агентству Moody`s і $35 тис. агентству S&P.

Кабмін пояснив необхідність підтримки рейтингових оцінок міста двома договорами з ЄБРР та обігом на ринку трьох випусків внутрішніх облігацій міста на 1,1 млрд грн.

Як повідомлялося, згідно з постановою НБУ від 24 лютого 2022 року №18 "Про роботу банківської системи у період запровадження воєнного стану" банкам забороняється здійснювати транскордонне переведення валютних цінностей з України…., крім випадків їх здійснення на підставі окремих дозволів (рішень) Національного банку, ухвалених на підставі розпоряджень Кабінету Міністрів. Розпорядження повинне містити, зокрема, клопотання про надання дозволу на проведення відповідної валютної операції.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Обіцяні G7 та ЄС кошти Україні від російських активів не зменшують розміру українських претензій до РФ у судах - міністр юстиції

Сформовано наглядову раду "Енергоатому"

Запуск механізму кешбеку за програмою "Купуй українське" заплановано на початок вересня

Малий і середній бізнес може отримати грант на розвиток власного експорту в сумі до EUR40 тис. - Мінекономіки

АМКУ дозволив "Укрнафті" отримати в управління активи "Татнафти"

Консультативна рада Мінекономіки запропонувала створити економічні кластери в західних областях України для розвитку промисловості

Рада прийняла за основу законопроєкт про реформу промислового забруднення - Железняк

Напрацьовуються рішення щодо забезпечення скрапленим газом вразливого населення прифронтових територій Харківщини - Мінреінтеграції

Крос-курси основних світових валют 20 червня на 16.01

Офіційні (облікові) курси банківських металів на 21 червня - НБУ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА