Інтерфакс-Україна
18:17 25.11.2022

Кабмін схвалив надання зерна з України у вигляді гумдопомоги країнам Африки та Азії

2 хв читати
Кабмін схвалив надання зерна з України у вигляді гумдопомоги країнам Африки та Азії

Кабінет Міністрів України постановив виділити Міністерству внутрішніх справ (МВС) для Державної служби з надзвичайних ситуацій (ДСНС), що входить до його складу, щонайменше 125 тис. тонн пшениці та кукурудзи (не нижче 3 класу) для гуманітарних постачань до країн Африки та Азії.

Згідно з текстом урядової постанови №1313 від 24 листопада 2022 року, уряд також виділив МВС для ДСНС 900 млн грн для закупівлі в Україні та подальшого постачання до держав Африки та Азії до 64 тис. тонн аналогічних зернових вантажів.

Уточнюється, що гуманітарні вантажі із продовольством Україна відправить до Республіки Судан, Республіки Ємен, Республіки Кенії та Федеративної Республіки Нігерія.

Постанова також зобов'язує Міністерство закордонних справ (МЗС) узгодити з ООН та компетентними органами держав Африки та Азії питання постачання товарів гуманітарної допомоги з українських морських торгових портів до портів призначення (на умовах постачання CIF) та передання гуманітарної допомоги.

Зі свого боку ДСНС на виконання постанови має погодити з МЗС перелік портів призначення та одержувачів зерна пшениці та/або зерна кукурудзи, а також здійснити закупівлю зерна пшениці (не нижче 3 класу) та/або зерна кукурудзи на умовах постачання CIF та сплатити їх вартість у гривні за фактом завантаження суден у портах України.

"Міністерству аграрної політики та продовольства, Міністерству економіки, Міністерству інфраструктури сприяти Державній службі з надзвичайних ситуацій у виконанні цієї постанови. МВС після виконання умов постачання подати Мінекономіки, Мінфіну та Державній казначейській службі звіт про використання коштів", - зазначається в документі.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

КНР і США домовилися знизити мита на низку товарів

Темпи сівби зернових за тиждень зросли на 31,9%, проте відставання від посівної-2025 ще більше 20%

Обсяг кредитів у квітні зріс на 2,3%, депозитів – на 2,6% – Нацбанк

Топменеджерка Ощадбанку: ми надаємо позитивне рішення на кредит приблизно 80% проєктів, кредитуємо – 65%

НУР спільно з урядом Німеччини та KfW планують у 2026р. запустити грантове фінансування енергопроєктів бізнесу – перший заступник

Обсяг імпорту в Україну легкових авто за 4 міс.-2026 скоротився на 14%

Winner має намір придбати приміщення в іноваційному парку UNIT.City

МОЗ планує до кінця 2026р. забезпечити сонячну генерацію ще у 378 медзакладах – Ляшко

Міненерго пропонує звільнити від обмежень е/е споживачів під час закупівлі не менше як 60% потреб у розподіленої генерації

Мінекономіки розширило перелік техніки з 15%-ю компенсацією 146 найменуваннями від 13 виробників

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА