15:20 29.10.2021

Основною країною призначення для міграції українців є Польща - МОМ

3 хв читати
Основною країною призначення для міграції українців є Польща - МОМ

Більшість українських емігрантів обирають країною призначення Польщу, свідчать дані публікації "Міграція в Україні: факти і цифри", яку підготовила Міжнародна організація з міграції - Агентство ООН з питань міграції в Україні (МОМ).

"Зросла певним чином еміграція до Чехії, Словаччини, Угорщини. Також, як і раніше, основною країною призначення для українців є Польща", - сказала доктор наук з державного управління, експерт з питань міграції Олена Малиновська на презентації публікації у Києві у п'ятницю.

Зокрема, у 2020 році було зареєстровано 1 млн 329 тис. заяв польських роботодавців про намір працевлаштувати громадянина України. За оцінками, трудова участь українців у польській економіці забезпечила останніми роками 13% її зростання.

"Помітно збільшилася кількість заяв українців про отримання тривалого або постійного дозволу на перебування за кордоном, зокрема в Польщі. Пандемія, яка обмежила можливість для циркулярної міграції, тобто періодичних виїздів за кордон, привела до посилення тенденції перетворення частини тимчасової трудової міграції на постійну або на тривалу міграцію", - пояснила Малиновська.

За даними публікації, у 2020 році приватні грошові перекази до України становили $11 млрд 888 млн, тоді як прямі іноземні інвестиції становили мінус $868 млрд.

Крім того, у 2020 році Україна видала 12 тис. дозволів на імміграцію та 293,6 тис. дозволів на постійне проживання.

"Кількість іноземних студентів зростала, і це позитивне явище, але я хочу звернути увагу, що минулого року на третину менше було оформлено запрошень для абітурієнтів, тобто поповнення контингенту іноземних студентів минулого року відбувалося на нижчому рівні. Це означає, що найближчими роками ми матимемо скорочення кількості іноземних студентів", - зазначила Малиновська.

За даними, зазначеними у публікації, кількість іммігрантів на території України скорочується, тоді як чисельність емігрантів зростає. Зокрема, в Україні у 2020 році проживало 4,997 млн осіб іммігрантів (1990 року - 6,893 млн осіб), у той час, як за кордоном проживало 6,139 млн осіб емігрантів із України (1990 року - 5,546 млн осіб).

У публікації зазначається, що за даними Міністерства соціальної політики України, на липень 2021 року загальна кількість внутрішньо переміщених осіб в Україні становила 1 млн 473 тис. 650 осіб.

Публікація інформує, що у 2020 році населення України становило 41,6 млн осіб, тоді як у 2018 році чисельність населення становила 42,4 млн осіб. Зазначається, що у 2020 році в Україні померло 616,8 тис. осіб, а народилося 293,4 тис. осіб.

Зазначається, що ВВП України все ще нижчий за рівень 2013 року. Зокрема, 2020 року ВВП України становив $142,3 млрд, тоді як у 2013 році він становив $183,3 млрд. На кінець 2020 року рівень безробіття в Україні був 10,1%, що було найвищим показником після 2014 року. Зазначається, що рівень бідності в Україні становить 23,3%, за межею бідності перебувають 8,8 млн громадян.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Обіцяні G7 та ЄС кошти Україні від російських активів не зменшують розміру українських претензій до РФ у судах - міністр юстиції

Сформовано наглядову раду "Енергоатому"

Запуск механізму кешбеку за програмою "Купуй українське" заплановано на початок вересня

Малий і середній бізнес може отримати грант на розвиток власного експорту в сумі до EUR40 тис. - Мінекономіки

АМКУ дозволив "Укрнафті" отримати в управління активи "Татнафти"

Консультативна рада Мінекономіки запропонувала створити економічні кластери в західних областях України для розвитку промисловості

Рада прийняла за основу законопроєкт про реформу промислового забруднення - Железняк

Напрацьовуються рішення щодо забезпечення скрапленим газом вразливого населення прифронтових територій Харківщини - Мінреінтеграції

Крос-курси основних світових валют 20 червня на 16.01

Офіційні (облікові) курси банківських металів на 21 червня - НБУ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА