Інтерфакс-Україна
07:51 15.01.2021

Глава Міненерго пропонує впровадити в Україні практику вибору постачальників газу об'єднаннями споживачів

2 хв читати
Глава Міненерго пропонує впровадити в Україні практику вибору постачальників газу об'єднаннями споживачів

В.о. міністра енергетики Юрій Вітренко з метою захисту споживачів на ринку газу пропонує реалізувати в Україні практику вибору постачальників об'єднаннями споживачів, що застосовується в Європі.

"В Україні для цього можна використовувати об'єднані територіальні громади. Вони будуть вибирати постачальника для тих, хто не хоче або не може зробити це самостійно. Причому, це буде відбуватися за замовчуванням", - написав він на своїй сторінці в Facebook у ніч на п'ятницю, уточнивши, що це буде стосуватися і тих споживачів, чиїм постачальником є автоматично "постачальник останньої надії".

На його думку, альтернативою ОТГ можуть служити і місцеві органи влади.

"Якщо узагальнити - місцеві громади", - зазначив Вітренко.

При цьому він аргументував ініціативу тим, що об'єднання споживачів мають "більше ринкової сили, щоб отримувати кращі умови постачальників".

За словами глави Міненерго, така ідея народилася під час тригодинного спілкування з фракцією "Слуга народу", на якому обговорювалися проблеми ринку природного газу.

Він додав, що депутати фракції пообіцяли попрацювати над проектом законодавчих змін, необхідних для реалізації цієї ідеї.

Загалом у своєму повідомленні Вітренко зазначив, що уряд і міністерство напрацьовують системне вирішення проблем ринку газу. Серед його основних елементів він назвав необхідність впровадження стимулів для підвищення енергоефективності, збільшення власного видобутку, розблокування транзиту газу з Середньої Азії і його експорт "незалежними компаніями з Росії", а також перенесення точок передачі газу європейськими покупцями ресурсу "Газпрому".

Крім того, він звернув увагу на необхідність розвитку "нормальної біржової торгівлі" та створення газової біржі, "ефективно регульованою державою і яка має необхідні атрибути сучасної біржі як, зокрема, кліринг".

При цьому він акцентував, що "Укргазвидобування" має виставляти на цю біржу всі обсяги видобутку, щоб не було перехресного субсидування в рамках самого "Нафтогазу".

"Щоб все було прозоро і щоб була чесна конкуренція між "Нафтогазом" як постачальником та іншими постачальниками", - наголосив глава Міненерго.

Як повідомлялося, прем'єр-міністр України Денис Шмигаль на засіданні Кабміну 13 січня доручив підготувати державне регулювання ціни на газ для побутових споживачів (населення) на період карантину по 6,99 грн за куб. м, назвавши таке рішення тимчасовим заходом, пов'язаним з істотним зростанням цін для кінцевих споживачів.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Держслужба зайнятості вперше виплатила ФОПу з інвалідністю компенсацію за облаштування робочого місця

Перехід до проєктного фінансування підвищить безпеку інвесторів в житло - думка

"Укрнафта" тренує власні моделі штучного інтелекту на даних нафтогазовидобутку за 65 років

Китай заборонив місцевим авіакомпаніям прийом поставок літаків Boeing

Audi і Porsche відкличуть понад 60 тис. автомобілів

ДТЕК за тиждень повернув енергопостачання для 75,5 тис. абонентів в Донецькій і Дніпропетровській областях

Переговори з Болгарією про закупівлю обладнання для ХАЕС-3,4 все ще тривають через її ініціативу підвищити суму угоди – нардеп

Темпи експорту зерна відстають на 5 млн тонн від минулорічних - Мінагрополітики

Повернення до довоєнних умов агроторгівлі не буде, напрацюємо компромісний варіант співпраці – міністр

Понад 1560 заявок зареєстровано на участь у третій групі програми REDpreneurUA

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА