Інтерфакс-Україна
21:39 27.11.2020

"ДТЕК Енерго" завершила 9 міс.-2020 з чистим збитком 19,1 млрд грн

3 хв читати
"ДТЕК Енерго" завершила 9 міс.-2020 з чистим збитком 19,1 млрд грн

"ДТЕК Енерго" за підсумками січня-вересня 2020 року одержала чистий збиток 19,12 млрд грн проти 6,29 млрд грн чистого прибутку за аналогічний період 2019 року, повідомляється в оприлюдненому в п'ятницю звіті компанії.

Виручка компанії за січень-вересень цього року склала 31,61 млрд грн, що в 2,3 раза менше, ніж за той же період минулого року (72,29 млрд грн, з урахуванням переоцінки).

Водночас "ДТЕК Енерго" за підсумками 9 місяців вдалося вийти на валовий прибуток у 2,08 млрд грн, що одночасно в 5,7 раза менше цього показника за 9 місяців 2019 року.

Крім того, операційний збиток за січень-вересень цього року склав 7,48 млрд грн проти 5,3 млрд грн операційного прибутку за січень-вересень-2019.

З урахуванням раніше оприлюднених даних, які опубліковано на сайті, згідно з розрахунками агентства "Інтерфакс-Україна", в третьому кварталі цього року "ДТЕК Енерго" спрацювало з чистим збитком 2,6 млрд грн проти 2,95 млрд грн чистого прибутку в 3 кварталі минулого року.

Виручка компанії в липні-вересні-2020 скоротилася до липня-вересня-2019 на 40,8% - до 11,17 млрд грн, проте валовий прибуток зріс на 20,8% - до 2,81 млрд грн. операційна - на 30%, до 1,14 млрд грн.

У звіті також йдеться, що на кінець вересня вільні грошові кошти збільшилися до 0,42 млрд грн з 0,2 млрд грн кварталом раніше.

Позитивний грошовий потік від операційної діяльності за 9 місяців склав 2,21 млрд грн, зокрема в третьому кварталі - 1,08 млрд грн, а на капінвестиції пішло 2,06 млрд, зокрема, в третьому кварталі - 0,85 млрд грн.

У "ДТЕК Енерго" агентству "Інтерфакс-Україна" пояснили такі фінансові результати тим, що ситуація в енергетиці залишається складною.

"Негативний вплив на результати продовжує надавати системна криза в енергетиці та істотне скорочення споживання електроенергії через пандемію коронавірусу. За 9 місяців 2020 року компанія знизила видобуток вугілля на 14,1% порівняно з аналогічним періодом минулого року - до 14,2 млн тонн, виробництво електроенергії скоротила на 30,5% - до 15,8 млрд кВт на рік", - зазначили в компанії.

Додатковий негативний ефект на фінансові результати надає ослаблення курсу національної валюти через загальний економічний спад: за результатами 9 місяців 2020 року збиток за курсовими різницями склав 7,9 млрд грн, додали в "ДТЕК Енерго".

"ДТЕК Енерго" - операційна компанія, що відповідає за видобуток вугілля, генерації електроенергії в структурі холдингу "ДТЕК". У 2019 її чистий прибуток впав у 1,9 раза - до 2,55 млрд грн, дохід знизився на 15,4% - до 76,83 млрд грн, інвестиції в розвиток виробництва склали 5,2 млрд грн, виплати до центрального і місцевого бюджету - 14,5 млрд грн.

"ДТЕК" створений у 2005 році для управління енергетичними активами групи "Систем Кепітал Менеджмент" (СКМ, Донецьк) Ріната Ахметова. Корпорації делеговані функції зі стратегічного управління підприємствами групи, що становлять вертикально інтегрований ланцюжок з видобутку і збагачення вугілля, виробництва та реалізації електроенергії.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Два представники партнерів заблокували кандидатуру Дубовика на главу АРМА, комісія розгляне подальші кроки

Міненерго просить уряд про пільговий газ для генерації у прифронті, запущеної від початку війни, а не з 1 грудня 2025р – Шмигаль

НКЦПФР вирішила обмежити операції торговців з єврооблігаціями України

Заступник голови НБУ заперечує наявність конфлікту інтересів при інвестиціях в ОВДП

ДТЗ намагається стягнути по суду з РФ $1,6 млн через руйнування підприємства внаслідок ракетного обстрілу у березні 2025 р.

Поточний операційний дизайн працює добре – заступник голови НБУ

Свириденко: Продовжуємо консультації з депутатами щодо наступних законопроєктів для виконання зобов'язань перед партнерами

Близько чверті 3PL-операторів в Україні мають дефіцит кадрів у сфері складської логістики – PwC

Україна виконала 533 із 806 заходів Матриці реформ – Мінфін

Свириденко та президент Ексімбанку США обговорили механізм фінансування закупівлі американського енергобладнання для "Нафтогазу"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА