14:49 16.09.2020

Кабмін дозволив виплату зарплат топ-менеджменту Ощадбанку, Укрексімбанку та Приватбанку понад карантинний ліміт

1 хв читати
Кабмін дозволив виплату зарплат топ-менеджменту Ощадбанку, Укрексімбанку та Приватбанку понад карантинний ліміт

Кабінет Міністрів України на засіданні в середу дозволив виплату зарплат топ-менеджменту державних Приватбанку, Ощадбанку та Укрексімбанку (всі - Київ) понад карантинний ліміт у 47 тис. грн.

"Наявне (...) обмеження щомісячних виплат винагороди й заробітної плати для членів органів управління банків на період карантину (...) створює для держбанків значний операційний і стратегічний ризик, пов'язаний із втратою оперативного управління і зниженого контролю за діяльністю банків, а також (ризик - ІФ) невиконання банками стратегій і бізнес-планів", - сказав під час засідання міністр охорони здоров'я Максим Степанов, посилаючись на дані Міністерства фінансів.

За інформацією агентства "Інтерфакс-Україна", Національний банк України (НБУ) вже встановив, що наявність таких обмежень у зарплаті становить організаційний ризик для банків.

Як повідомлялося, 29 квітня 2020 року уряд рекомендував обмежити розмір заробітної плати керівників виконавчих органів і членів наглядових рад державних компаній до 47 тис. грн на місяць.

Окрім того, влада України в меморандумі МВФ за новою програмою stand-by узяла зобов'язання скасувати зазначену рекомендацію до 1 липня поточного року, проте цього не було зроблено.

Як повідомлялося, 28 серпня 2020 року Конституційний суд України визнав неконституційними окремі положення постанови Кабінету Міністрів про встановлення карантинних обмежень в Україні, зокрема про обмеження зарплат топ-менеджерів держкомпаній.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА