Інтерфакс-Україна
19:07 27.12.2019

"Нафтогаз" отримав від "Газпрому" $2,9 млрд за рішенням арбітражу, переговори тривають

2 хв читати
"Нафтогаз" отримав від "Газпрому" $2,9 млрд за рішенням арбітражу, переговори тривають

Виконавчий директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко підтвердив перерахування ПАТ "Газпром" (РФ) $2,918 млрд на виконання рішення Стокгольмського арбітражу.

"Так, Україна отримала $2,918 млрд від "Газпрому" на виконання рішення Стокгольмського арбітражу", - написав він на своїй сторінці у Facebook у п'ятницю ввечері.

"Сьогоднішній платіж "Газпрому" передбачає погашення як невиплаченої раніше частини присудженої компенсації ($2,56 млрд), так і відсотків, накопичених з дати оголошення рішення 28 лютого 2018 року", - йдеться в прес-релізі НАК.

У "Нафтогазі" зазначають, що сторони продовжують переговори про умови подальшої співпраці після завершення чинних контрактів з 1 січня 2020 року.

У свою чергу глава НАК Андрій Коболєв у Facebook уточнив, що "робота за транзитною угодою ще триває".

Як повідомлялося, Україна-РФ-Єврокомісія 20 грудня в Мінську підписали міжурядовий протокол, який передбачає пакетну угоду з виплатою "Газпромом" "Нафтогазу" $2,9 млрд за рішенням Стокгольмського арбітражу, відмову сторін від наявних позовів, зокрема врегулювання штрафу Антимонопольного комітету України на $7,4 млрд, і підписання транзитної угоди на п'ять років (2020 рік - 65 млрд куб. м, 2021-2024 рр. - по 40 млрд куб. м) з можливістю її продовження на 10 років.

У "транзитній" частині пакета документів необхідно підписати міжоператорську угоду про приєднання мереж (interconnection agreement) між ОГТСУ і "Газпромом", а також договір між "Нафтогазом України" та "Газпромом" на організацію транспортування з подальшою транспортною угодою між НАК і ОГТСУ.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

НБУ підвищив порогове значення заборгованості для даних з кредитреєстру до 86,47 тис. грн

Держбанк організував з 5 банками консорціумний кредит на 21,5 млрд грн для підприємства ОПК під держгарантію

"Укрнафта" завершила ребрединг колишніх АЗК Shell

Ліцензування "Ростехнадзором" блоку ЗАЕС нікчемне і не несе правових наслідків – Міненерго

Світовий банк позичив Україні $196,3 млн під гарантії Японії за проєктом SURGE зміцнення фіскального управління

Громади затвердили 97% місцевих бюджетів на 2026 рік

Імпорт е/е в Україну збільшився удвічі завдяки падінню цін в країнах ЄС на різдвяні канікули – очільник "Укренерго"

НБУ оновив вимоги до внутрішнього аудиту на страховому, платіжному ринках та на ринку кредитних спілок

Perfect Group у 2025р ввела в експлуатацію понад 60 тис. кв. м житла

Аграрії в сезоні-2025 виконали прогноз по збору зернових культур на 94%, олійних – на 97,7%

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА