Інтерфакс-Україна
14:27 30.10.2018

ProZorro запустила систему автоматичного пошуку підозрілих закупівель

2 хв читати

Система електронних торгів ProZorro запустила механізм ризик-індикаторів, що дають змогу виявити порушення в закупівлях без їх зупинення, повідомив заступник голови Державної аудиторської служби (ДАСУ) Олександр Шкуропат.

"У тестовому режимі система працює десь півтора місяці. У штатному режимі запустимо її цього тижня", - сказав він під час прес-брифінгу в Києві у вівторок.

Інформація системи автоматичного пошуку підозрілих закупівель надходитиме до Держаудитслужби, система реагуватиме на 35 ризик-індикаторів. Після спрацьовування одного або декількох із них служба ухвалюватиме рішення про здійснення моніторингу.

"Держаудитслужба буде націлена на попередження порушень", - зазначив О.Шкуропат.

До цього Держаудитслужба могла реагувати на порушення лише після здійснення торгів, а обмін інформацією між замовниками та контролерами відбувався лише в паперовому вигляді.

Новий механізм моніторингу передбачає запити інформації в електронному вигляді, без безпосереднього контакту із замовником, пояснив він.

Як повідомлялося, Верховна Рада ухвалила закон про моніторинг державних закупівель (№4738-д), який розширює повноваження Державної аудиторської служби України (ДАСУ) у цій сфері.

Закон зобов'язує замовників закупівлі реагувати на рекомендації та зауваження Держаудитслужби.

Закон передбачає інтегрування до системи електронних торгів ProZorro механізму ризик-індикаторів, які мають автоматично шукати підозрілі закупівлі, що потраплятимуть до черги на перевірку ДАСУ. Крім спрацьовування системи ризик-індикаторів, приводом для перевірки закупівлі можуть стати звернення громадських активістів, журналістів або представників органів влади та місцевого самоврядування. Аудитори також зможуть ініціювати перевірку будь-якої закупівлі.

Якщо замовник не усуне порушення та не аргументує свої дії, ДАСУ зможе ухвалити рішення здійснити комплексну перевірку закупівлі та накласти відповідні штрафи за рішенням суду.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Ferrexpo ініціює міжнародний арбітраж проти України через передачу 49,5% ПГЗК АРМА

Деревопереробні підприємства на торгах законтрактували рекордні 94% ділової деревини на II кв.-2025 - "Ліси України"

Здешевлення молока зміцнило позиції вітчизняних сирів на внутрішньому ринку - аналітики

Ferreхpo у 2024 р. зменшило чистий збиток на 41% за зростання виручки на 43,2%

Україна з початку повномасштабної війни втратила 20,5% своїх сільгоспземель

ДПС зменшила кількість ризикових підприємств на 10 тис., планує скоротити частку заблокованих ПН до 0,1%

Work.ua запустив платформу “Назустріч” для працевлаштування ветеранів

ВВП України за 2 міс.-2025 виріс на 1,1% - перша віцепрем’єрка

Путін доручив актуалізувати перелік компаній, які покинули РФ, для їхнього повернення

Ціни на новобудови комфорт-класу можуть зрости на понад 15% у 2025р - експерт

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА