18:14 21.10.2021

ВР має намір створити нового регулятора для галузі інтернету й мобільного зв'язку

2 хв читати
ВР має намір створити нового регулятора для галузі інтернету й мобільного зв'язку

Верховна Рада ухвалила за основу законопроект №6055 "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку".

Законопроект у першому читанні в четвер підтримали 230 народних депутатів за необхідних 226 голосів.

Комісія працюватиме замість НКРЗІ (Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації), чию діяльність регулював закон "Про телекомунікації", проте його положення лише частково відповідають вимогам загальноєвропейського законодавства.

"Для виконання Угоди про асоціацію (з ЄС - ІФ) та в межах зовнішньополітичної ініціативи "Східне партнерство" було розроблено законопроект, який оновлює структуру у сфері електронних комунікацій. Вона прозоро призначатиме членів комісії на відкритих конкурсних засадах, матиме незалежність у прийнятті рішень, а всі процеси всередині будуть відкритими", - коментують ухвалення відповідного законопроекту в Міністерстві цифровий трансформації.

Регулятор, зокрема, буде:

- визначати населені пункти без інтернету, мобільного зв'язку та забезпечувати надання таких послуг;

- здійснювати державний контроль за діяльністю операторів/провайдерів і постачальників поштових послуг;

- здійснювати позасудове врегулювання спорів між споживачами та операторами/провайдерами, а також позасудове врегулювання спорів щодо доступу до інфраструктури;

- моніторити якість електронних комунікаційних послуг.

"Мінцифри підтримує прийняття законопроекту у першому читанні, однак хоче зазначити, що він потребує додаткового опрацювання у частині фінансової незалежності (фінансування регулятора має відбуватися за рахунок спеціального фонду), інституційної незалежності та прибирання повноважень, які відсутні у відповідній Директиві ЄС (обов’язкова ідентифікація абонентів та ведення IMEI реєстру)", - наголошують у міністерстві.

На думку Мінцифри, закріплення правового статусу регуляторного органу на законодавчому рівні, його повноважень і незалежності - повністю відповідає європейським підходам.

"Це створить передумови для входу України в Єдиний європейський цифровий ринок, оскільки сфера електронних комунікацій є основою для розвитку цифрових послуг", - відзначають в Мінцифри.

Як повідомлялося, Офіс ефективного регулювання BRDO вважає законопроект №6055 таким, що нівелює незалежність регулятора і закликає до його доопрацювання.

Зокрема, у BRDO вважають непрозорою норму щодо того, що президент України створює Експертну раду з питань цифровізації, яка впливає на призначення та звільнення членів регулятора. Також в Офісі ефективного регулювання до законопроекту є і низка інших зауважень, зокрема до повноважень регулятора, які дають змогу йому впровадити обов'язкову реєстрацію абонентів, і створення умов для того, щоб зобов'язувати споживачів самостійно перевіряти легальність придбаних телефонів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Федоров виступив на підтримку бронювання для Glovo, Visa, Favbet Tech та інших компаній IT-сектору

Резиденти "Дія.City" закликали зберегти бронювання працівників технологічних компаній

"Київстар" почне продавати номери з кодом "77" у червні-липні

"Київстар" отримав відмову судів на 15 клопотань і вісім апеляцій щодо арешту активів

Міноборони України запускає мобільний застосунок "Резерв+" для військовозобов'язаних, призовників і резервістів

"Vodafone Україна" інвестує 10 млрд грн протягом двох років

"Київстар" у I кв.-2024 скоротив дохід на 14,1% у зв'язку з реалізацією масштабної програми лояльності після кібератаки

Київ і Cisco підписали меморандум про партнерство, спрямований на розвиток цифрової інфраструктури та кібербезпеки

Мінцифри розробило стратегію розвитку телекомунікацій до 2030 року

В Україні пошкоджено чверть мереж фіксованого зв'язку і понад 4 тис. базових станцій мобільного зв'язку - Федоров

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА