Інтерфакс-Україна
13:50 29.04.2024

Прем'єр Іспанії вирішив залишитися на посаді, незважаючи на відкрите проти його дружини розслідування за фактами корупції

2 хв читати
Прем'єр Іспанії вирішив залишитися на посаді, незважаючи на відкрите проти його дружини розслідування за фактами корупції

Глава іспанського уряду Педро Санчес заявив у понеділок, що не залишить посаду після того, як щодо його дружини було відкрито розслідування за фактами корупції.

"Я вирішив продовжити працювати ще з більшою ретельністю на чолі іспанського уряду", - сказав Санчес у зверненні до народу, яке транслювало іспанське телебачення. При цьому він подякував за громадську підтримку, яка, за його словами, багато в чому вплинула на ухвалене рішення.

У суботу понад 12 тис. прихильників Соціалістичної партії Іспанії, які прибули з різних регіонів країни, організували в Мадриді маніфестацію на підтримку Санчеса, звернувшись до нього з проханням не йти у відставку.

"Педро, залишся, ти нам потрібен, ми всі з тобою, ми повинні просувати країну вперед, Іспанія не може йти назад", - сказала, виступаючи перед присутніми, перший заступник голови уряду Марія Хесус Монтеро.

"Чітко і ясно ми говоримо: ми бажаємо, щоб ти продовжував бути головою уряду, досить брехні, вигадок і нескінченного словесного насильства", - зазначила вона.

Санчес отримав можливість сформувати уряд 2023 року завдяки підтримці двох каталонських сепаратистських парламентських партій, яким обіцяв за це амністувати каталонських політиків, визнаних винними в незаконному проведенні референдуму про незалежність цієї автономної спільноти 2017 року.

Відповідний закон ухвалили в обох палатах іспанського парламенту. Він стосувався приблизно 400 осіб, причетних до референдуму 2017 року в Каталонії, зокрема й глави уряду Каталонії Карлеса Пучдемона, який був змушений полишити Іспанію.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Нідерланди та країни Північної Європи обговорили допомогу Україні – міністр оборони

Трамп: Війна між Росією та Україною – це війна Байдена, а не моя

Каллас: 17-й пакет санкцій для РФ Рада ЄС розгляне у травні

У Бундестазі призначили на 6 травня засідання, на якому можуть обрати Мерца канцлером

Євросоюз розширив санкційний список щодо Ірану за порушення прав людини

Економіка США перебуває на межі рецесії, але це не найгірше - інвестор-мільярдер Дейліо

Від початку квітня РФ застосувала проти України 2,8 тис. авіабомб, понад 1,4 тис. дронів, близько 60 ракет - Зеленський

Світові лідери засуджують ракетну атаку РФ на Суми

Трамп наголошує, що переговори щодо України йдуть добре, але настав час для практичних кроків - ЗМІ

НБУ визнає ділову репутацію Порошенка небездоганною для спроби вилучити його акції МІБ, стверджує сам Порошенко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА