12:31 07.04.2024

Представник правлячої партії "Глас" Пеллегріні переміг на виборах президента Словаччини

2 хв читати
Представник правлячої партії "Глас" Пеллегріні переміг на виборах президента Словаччини

Виборча комісія Словаччини в неділю офіційно підтвердила перемогу представника правлячої партії "Глас" Петра Пеллегріні у другому турі президентських виборів.

Згідно з остаточними даними, за Пеллегріні віддали голоси 53,12% виборців, а за його конкурента, представника ліберальної опозиції Івана Корчока - 46,88%.

Явка виборців - 61,1%.

Корчок раніше визнав поразку і привітав переможця.

"Я розчарований, але вітаю Петра Пеллегріні", - сказав він.

Привітання переможцю надіслала і президент Словаччини Зузана Чапутова, яка йде. "Вітаю Петра Пеллегріні, бажаю йому успішного виконання його повноважень, до яких він приступить 15 червня. Після кожних виборів одна частина суспільства радіє, а інша розчаровується. Важливо, щоб з моменту обрання новий президент діяв так, щоб ніхто не відчував себе переможеним, щоб радість перемоги рука об руку поєднувалася з почуттям служіння народу Словаччини, і була не тільки для тих, хто його обрав", - заявила вона.

Другий тур президентських виборів відбувся у Словаччині в суботу, оскільки в першому турі два тижні тому жодному з дев'яти кандидатів не вдалося набрати понад 50% голосів виборців. Лідерами в першому турі стали Корчок із 42,5%, і Пеллегріні із 37% голосів виборців. Корчок тоді вийшов на перше місце попри те, що до виборів спостерігачі пророкували перемогу Пеллегріні.

Посада президента в Словаччині має переважно церемоніальний характер. Однак президент Словаччини також має право вето і може застосовувати його щодо законів, ухвалених парламентом, ратифікує міжнародні договори, є головнокомандувачем збройних сил, призначає вищих суддів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Камала Гарріс може офіційно стати кандидатом на посаду президента США ще до партійного з'їзду

У Гарріс більше шансів перемогти Трампа, ніж у Байдена

Байден підтримав кандидатуру Камали Гарріс на майбутніх виборах

Байден запевнив у збереженні коаліції на підтримку України

Байден у зверненні до нації пояснив причини виходу з президентських виборів та закликав до єдності

Кулеба після переговорів з Ван Ї: Китайський колега згоден, що Україні потрібна не ілюзія миру, а справедливий та стійкий мир

Є чіткий сигнал, що Китай підтримує територіальну цілісність і суверенітет України - Зеленський за підсумками доповіді Кулеби

США підтвердили довгострокову присутність своїх військ в Естонії - глава естонського Міноборони

Зеленський обговорив з новим прем'єром Естонії співпрацю у сфері оборони

Держсекретар Ватикану під час зустрічі із Зеленським у Києві підтвердив прихильність Папи Римського пошуку справедливого миру для України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА