13:19 18.03.2024

ЄС: Російські вибори на тимчасово окупованих територіях України незаконні

2 хв читати
ЄС: Російські вибори на тимчасово окупованих територіях України незаконні

Високий представник Європейського Союзу з питань зовнішньої та безпекової політики Жозеп Боррель від імені Європейського Союзу виступив із заявою, в якій назвав незаконними проведені на тимчасово окупованих територіях України президентські вибори Росії, закликав Москву негайно припинити агресивну війну і вивести війська.

Текст заяви поширено в понеділок у Брюсселі.

"Європейський Союз рішуче засуджує незаконне проведення так званих виборів на тимчасово окупованих Росією територіях України: Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, а також у деяких частинах Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей. Так звані вибори на цих територіях являють собою чергове явне порушення Росією міжнародного права, включно зі Статутом ООН, а також незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України", - йдеться в заяві.

ЄС також, пославшись на дві резолюції ГА ООН від 12 жовтня 2022 року і 27 березня 2014 року, закликав Росію поважати міжнародно визнані кордони і суверенітет України. "Європейський Союз знову заявляє, що не визнає і ніколи не визнає ні проведення цих так званих виборів на території України, ні їх результатів. Вони недійсні і не можуть мати жодних юридичних наслідків. Політичне керівництво Росії і ті, хто причетний до їх організації, зіткнуться з наслідками цих незаконних дій", - наголошується в заяві.

З огляду на це ЄС знову підтвердив "свою непохитну підтримку незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів". "Росія має припинити незаконну агресивну війну проти України і негайно, повністю і беззастережно вивести свої збройні сили і техніку з усієї території України", - закликали в ЄС.

Висловивши жаль щодо рішення російської влади не запросити спостерігачів БДІПЛ/ОБСЄ на ці вибори, в ЄС констатували, що це суперечить зобов'язанням Росії перед ОБСЄ і "позбавляє російських виборців та інституцій неупередженої та незалежної оцінки цих виборів".

Коментуючи вибори президента, які безпосередньо відбулися в РФ, у ЄС констатували, що російська влада продовжує посилювати систематичні внутрішні репресії, пригнічуючи опозиційних політиків, організації громадянського суспільства, незалежні засоби масової інформації та інші критичні голоси, використовуючи репресивне законодавство і політично вмотивовані тюремні терміни. "Шокуюча смерть опозиційного політика Олексія Навального напередодні виборів є ще однією ознакою посилення і систематичних репресій. Вибори відбувалися в політичному просторі, що постійно звужується, що призвело до тривожного зростання порушень цивільних і політичних прав та позбавило можливості балотуватися багатьох кандидатів, зокрема всіх тих, хто виступав проти незаконної агресивної війни Росії, позбавило російських виборців реального вибору і сильно обмежило їх доступ до точної інформації. Європейський Союз продовжить підтримувати важливу роботу російських організацій громадянського суспільства, правозахисників і незалежних ЗМІ", - заявили в ЄС.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

На Парламентській асамблеї НАТО ми закликали країни Альянсу зняти обмеження на удари по цілям в Росії - Порошенко

Порошенко закликав німецьких депутатів до нового формату підтримки України

Кулеба: Оточення Путіна посилає фальшиві сигнали про нібито готовність до припинення вогню, щоб зірвати Саміт миру

Порошенко везе на фронт 2 тисячі денних та нічних FPV-дронів і "Мавіків"

Нетаньягу заявив, що намір Іспанії, Ірландії та Норвегії визнати Палестину надихне ворогів Ізраїлю

Бельгія, яка головує в Євросоюзі, має намір до кінця червня розпочати переговори про вступ Молдови та України до ЄС

Ізраїль відкликає своїх послів із Норвегії та Ірландії для термінових консультацій через рішення визнати Палестину державою

Геращенко має намір звернутися до Мецоли у зв'язку з проявом сексизму з боку спікера Ради

Участь Індії в Саміті миру може спонукати Китай також узяти в ньому участь - нардеп

Президент Румунії візьме участь у Саміті миру у Швейцарії - Зеленський

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА