11:13 20.12.2023

У розбіжності між Залужним і Зеленським вірять 43% українців, до відставки Залужного негативно поставилися б 72% - КМІС

2 хв читати

Переважна більшість українців - 72% - негативно поставилися б до відставки головнокомандувача Збройних сил України Валерія Залужного, свідчить опитування, проведене 4-10 грудня 2023 року Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС).

Лише 2% респондентів поставилися до цього позитивно, ще 21% нейтрально. У всіх регіонах більшість населення критично ставиться до відставки Залужного.

У те, що між Залужним і президентом України Володимиром Зеленським можуть бути певні розбіжності чи тертя, вірять 43% українців. Утім, із них лише 8% вважають, що ситуація дуже серйозна, а решта 35% вважають ці непорозуміння не дуже серйозними. Узагалі не вважають, що є певний конфлікт, 39% опитаних.

І Залужний, і начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов, і командувач Сухопутних військ Збройних сил України Олександр Сирський мають високу довіру серед населення, а різниця в частках довіри є більшою мірою наслідком різного рівня обізнаності про них.

Зокрема, серед усіх респондентів 92% довіряють Залужному, 60% - Буданову (але 18% не знають його), 33% - Сирському (але 48% не знають його). У перерахунку до тих, хто знає цих командувачів, 94% довіряють Залужному, 73% - Буданову і 63% - Сирському. Водночас рівень недовіри серед тих, хто їх знає, становить 5% для Залужного, 24% - для Буданова, 29% - для Сирського.

Опитування проводили методом телефонних інтерв'ю з використанням комп'ютера (CATI) серед 1200 повнолітніх респондентів з усіх підконтрольних регіонів України. Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з урахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищувала 3,2% для показників, близьких до 50%, і 1,4% для показників, близьких до 5%. В умовах війни, крім зазначеної формальної похибки, додається певне систематичне відхилення.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Кулеба: Оточення Путіна посилає фальшиві сигнали про нібито готовність до припинення вогню, щоб зірвати Саміт миру

Порошенко везе на фронт 2 тисячі денних та нічних FPV-дронів і "Мавіків"

Нетаньягу заявив, що намір Іспанії, Ірландії та Норвегії визнати Палестину надихне ворогів Ізраїлю

Бельгія, яка головує в Євросоюзі, має намір до кінця червня розпочати переговори про вступ Молдови та України до ЄС

Ізраїль відкликає своїх послів із Норвегії та Ірландії для термінових консультацій через рішення визнати Палестину державою

Геращенко має намір звернутися до Мецоли у зв'язку з проявом сексизму з боку спікера Ради

Участь Індії в Саміті миру може спонукати Китай також узяти в ньому участь - нардеп

Президент Румунії візьме участь у Саміті миру у Швейцарії - Зеленський

У ЄС погодили план із використання доходів від заморожених активів РФ для допомоги Україні

Німеччина може підтримати американський план допомоги Україні на $50 млрд - ЗМІ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА