12:56 09.12.2023

Україна закликала засудити намір РФ провести президентські вибори на тимчасово захоплених територіях і не відправляти спостерігачів - МЗС

2 хв читати
Україна закликала засудити намір РФ провести президентські вибори на тимчасово захоплених територіях і не відправляти спостерігачів - МЗС

Міністерство закордонних справ України закликало міжнародне співтовариство рішуче засудити намір Росії провести президентські вибори на захоплених українських територіях, а на причетних до їх організації та проведення накласти санкції.

Про це йдеться в заяві МЗС України щодо намірів РФ провести президентські вибори на тимчасово окупованих територіях України.

"Закликаємо також іноземні держави не посилати своїх громадян як спостерігачів на ці псевдовибори. Для тих, хто візьме участь, передбачена кримінальна відповідальність згідно з українським законодавством", - заявили в МЗС.

Як зазначається, 8 грудня Центральна виборча комісія Російської Федерації оголосила про проведення 15-17 березня 2024 р. чергових виборів президента РФ. Російська влада повідомила про намір організувати голосування і на тимчасово окупованих територіях України: Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, частинах Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей України.

"Проведення російських виборів на українських територіях грубо порушує Конституцію та законодавство України, норми та принципи міжнародного права, зокрема Статут ООН. Такий виборчий процес, як і решта подібних пропагандистських заходів у минулому, буде незаконним і нікчемним", - йдеться в заяві.

У МЗС наголосили, що включення голосів, отриманих на тимчасово окупованих територіях України, піддасть сумніву легітимність усього результату виборів президента РФ.

"Будь-які вибори в Росії не мають нічого спільного з демократією. Вони слугують лише інструментом утримання російського режиму при владі", - йдеться в заяві.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Глава МЗС Румунії наголошує на важливості співпраці країн Чорноморського регіону для стримування агресивної поведінки РФ і допомоги Україні

Голова Меджлісу кримськотатарського народу: РФ відкидає будь-які спроби говорити на тему політв'язнів

Угода про оборонну співпрацю з Нідерландами закріпила підтримку культурної спадщини України - Жовква

"Європейська солідарність" закликає владу скасувати заборону на міжнародну діяльність опозиції - заява партії

Зеленський подякував прем'єру Нідерландів за візит до Харкова

Між Україною та Нідерландами укладено угоду про співпрацю у сфері безпеки - Зеленський

У розрахунках про ремонт Дегтярівського мосту недостатньо інформації щодо цін - інженер з містобудування Мінюкова

Лідери Конгресу на зустрічі з Байденом не змогли домовитися про допомогу Україні через позицію спікера Палати представників - ЗМІ

Суддя Іллінойсу виключив Трампа з виборчого бюлетеня штату

Росія не може виступати в ролі миротворця у врегулюванні конфлікту в Придністров'ї

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА