20:33 13.04.2023

Прем'єр Польщі вважає, що деякі його європейські колеги демонструють недалекоглядність щодо Китаю

2 хв читати
Прем'єр Польщі вважає, що деякі його європейські колеги демонструють недалекоглядність щодо Китаю

Прем'єр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що шкодує через недалекоглядний підхід низки європейських країн до Китаю.

"Вони недалекоглядно дивляться в бік Китаю, щоб продавати європейські продукти з величезними "геополітичними витратами", збільшуючи нашу залежність від Китаю, а не зменшуючи її", - сказав Моравецький, виступаючи в четвер у Вашингтоні.

"Деякі європейські країни намагаються зробити ту саму помилку щодо Китаю, яку вони раніше зробили щодо Росії", - зазначив він.

Польський прем'єр також зробив відсилку до слів президента Франції Еммануеля Макрона, не згадавши, проте, безпосередньо його висловлювання про Тайвань. Моравецький зазначив, що "не можна сьогодні й завтра захищати Україну, кажучи при цьому, що Тайвань - це не наша справа".

Він також розкритикував заяви Макрона про необхідність "європейської автономії".

"Європейська автономність звучить шикарно, чи не так? Але це означає, що ми зміщуємо центр європейської гравітації в бік Китаю і розриваємо відносини зі США", - припустив польський прем'єр.

"Я не дуже розумію терміну "стратегічна автономність", якщо "де факто" вона означає - стріляти собі самому в коліно", - зазначив Моравецький.

В опублікованому минулої неділі інтерв'ю американському порталу Politico і французькій газеті "Еко" Макрон сказав: "Найгіршим було б думати, що ми, європейці, маємо бути наслідувачами (у тайванському питанні) й адаптуватися до американського ритму та надмірної реакції Китаю".

Президент Франції також заявив, що Європа стикається з "великими ризиками" через те, що "потрапляє в кризи, які не є нашими, і це заважає вибудовувати нашу стратегічну автономність".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Данія готова направити миротворчі війська в Україну - ЗМІ

Канада завжди буде другом України, незалежно від прізвища прем'єра - нардеп Сірко

Трамп розглядає можливість зупинення постачань американської зброї в Україну до відходу Зеленського з посади - ЗМІ

За прем'єрства Карні підтримка України з боку Канади продовжуватиметься - Мережко

Тимошенко закликала Раду відреагувати на заяву голови німецької розвідки про необхідність продовжувати війну ще 5 років

Трамп планує вивести американські війська з Німеччини в Угорщину – ЗМІ

Республіканці вимагають від Трампа відновлення військової та розвідувальної допомоги Україні

Більшість українців вважають санкції щодо Порошенка відволіканням уваги або тиском на опозицію – опитування КМІС

Туреччина підтримує ініціативу щодо якнайшвидшого припинення вогню й атак у повітрі та на морі у війні РФ проти України – Ердоган

Європа розуміє необхідність покладатися на власну систему безпеки - нардеп Мережко

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА