14:34 05.09.2022

Шмигаль: Україна та ЄС підписали відразу п'ять угод, що наближають нашу країну до вступу до Євросоюзу

2 хв читати
Шмигаль: Україна та ЄС підписали відразу п'ять угод, що наближають нашу країну до вступу до Євросоюзу

Україна та Європейський Союз підписали п'ять угод, що наближають країну до вступу до Євросоюзу та сприяють стійкості держави у війні проти Росії, повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Зокрема, у телеграм-каналі прем'єр поінформував, що сторони підписали угоду щодо участі України у програмі ЄС "Цифрова Європа" (2021-2027).

За його словами, це частина "цифрового безвізу" з ЄС, яка має бюджет у 7,5 млрд євро для розвитку проєктів за п'ятьма напрямами: суперкомп'ютер, штучний інтелект, кібербезпека, цифрові навички, забезпечення широкого використання цифрових технологій в економіці та суспільстві.

Також підписано угоду про участь України у програмі ЄС для співробітництва у митній сфері.

"З 1 жовтня запрацює митний безвіз із ЄС. Після підписання сьогоднішньої угоди Україна приєднається до програми співробітництва в митній сфері з бюджетом майже 1 млрд євро. Це дасть змогу підвищити кваліфікацію наших митників, брати участь у розробці та використанні європейських електронних систем", - наголосив голова правління.

Крім того, підписано угоду про участь України у програмі ЄС щодо співпраці у податковій сфері Fiscalis, що, за словами Шмигаля, дасть можливість Державній податковій службі обмінюватися інформацією з колегами з ЄС і використовувати сучасні європейські ІТ-системи в галузі оподаткування.

"Угода про надання Україні бюджетної підтримки на 500 млн євро. Кошти мають цільове призначення і підуть на забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб, а також на підтримку малих фермерів, аби вони змогли продовжувати та розвивати свою справу", - розповів прем'єр про ще один підписаний документ.

Зокрема, сторони підписали угоду, завдяки якій Єврокомісія збільшує бюджет на гранти для України на 122 млн євро.

"Це дасть змогц забезпечити фінансування пріоритетних для України проєктів і прискорити їх отримання завдяки тому, що гранти можуть надаватися напряму органам державної влади, місцевого самоврядування та громадським організаціям", - зазначив він.

Шмигаль наголосив, що всі п'ять угод є важливим елементом дворічного плану інтеграції до Євросоюзу, а також є надзвичайним кроком солідарності Європи з Україною.

Джерело: https://t.me/Denys_Smyhal/3426

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА