Інтерфакс-Україна
17:13 25.03.2022

Кулеба заявляє, що ніякого консенсусу з Росією за чотирма згаданими Ердоганом пунктами переговорів із Росією немає

2 хв читати
Кулеба заявляє, що ніякого консенсусу з Росією за чотирма згаданими Ердоганом пунктами переговорів із Росією немає

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що ніякого консенсусу за чотирма пунктами переговорів між Україною і Росією, раніше згаданих турецьким президентом Реджепом Ердоганом, наразі немає, повідомляє видання "Українська правда".

"Немає жодного консенсусу з Росією щодо згаданих президентом Туреччини чотирьох пунктів. Зокрема, єдиною державною мовою в Україні є і буде українська. Та й загалом класифікація ключових тем переговорів на чотири або іншу кількість пунктів є некоректною", - цитує Кулебу пресслужба МЗС.

За словами глави української дипломатії, в підгрупах делегацій одночасно обговорюється багато різних питань, а переговорний процес відбувається дуже важко.

Водночас Кулеба уточнив, що українська делегація зайняла сильну позицію і від своїх вимог не відмовляється. "Ми наполягаємо передусім на припиненні вогню, гарантіях безпеки і територіальної цілісності України", - наголосив міністр.

Він також додав, що Київ продовжуватиме діалог із Туреччиною і всіма зацікавленими сторонами, щоб відновити мир на українській землі.

"Сподіваємося, що Туреччина, як друг і стратегічний партнер України, також продовжуватиме підтримку на усіх треках. Користуючись цим випадком, також нагадую, що введення нових санкцій проти Росії і зміцнення обороноздатності України є не менш важливими чинниками, щоб зупинити російську військову машину і досягти бажаного прогресу на переговорах. Така трибічна стратегія - санкції, військова підтримка, переговори - не повинні ніким ставитися під сумнів", - підсумував глава української дипломатії.

Раніше президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що Україна і РФ, імовірно, близькі до досягнення консенсусу в чотирьох із шести пунктів переговорів.

За його словами, один із пунктів конкретно пов'язаний з питанням вступу України до НАТО, другий стосується затвердження російської мови як офіційної, третій - роззброєння України, четвертий пункт, щодо якого в України є згода, "це те, що вони називають колективною безпекою".

"Але, звісно, Україні не так комфортно в питаннях Криму і Донбасу", - додав Ердоган.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЦВК: Вибори можуть відбутися тільки за умов безпеки та відповідних законодавчих змін, наразі м'яч на боці Ради

Порошенко виступив проти виборів під час воєнного стану та за створення уряду національної єдності

Маршалок Сейму Польщі запропонував Зеленському допомогу з виборами – ЗМІ

США не намагаються нав’язати Україні угоду з Росією – Рубіо

Вибори всіх гілок влади у разі "умовного миру" можуть завершитися колапсом – Арахамія

Арахамія анонсував нову стратегію партії "Слуга народу" в умовах війни та допустив, що покине політику з настанням миру

Угода буде або погана, або дуже погана, або її не буде – глава "Слуги народу" в Раді Арахамія

Порошенко закликав підтримати найменування вулиці на честь Андрія Парубія у центрі Києва

Корнієнко: в умовах війни партія "Слуга народу" має посилювати роботу на місцях і підтримку людей

"Євросолідарність" та "Голос" внесли в Раду законопроєкт про перерозподіл коштів держбюджету-2026 на ЗСУ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА