Інтерфакс-Україна
16:17 14.09.2021

Вплив олігархів на політику можна обмежити судовою реформою та посиленням АМКУ - Шмигаль

2 хв читати
Вплив олігархів на політику можна обмежити судовою реформою та посиленням АМКУ - Шмигаль

Вплив бізнесу на політику та політичну корупцію можна усунути шляхом реформи системи правосуддя та посилення антимонопольного законодавства, заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

"Бізнес має бути відділений від політики, це вимога українського суспільства. І це теж необхідно реалізувати в нашій країні... Існує якась певна політична корупція, всі ці речі необхідно очистити і на рівні реформи правосуддя, і реформи ринкових відносин у різних сферах, і створити фондовий ринок, посилити вплив Антимонопольного комітету", - сказав він під час прес-конференції в Києві у вівторок.

Боротьбу з олігархами прем'єр вважає вимогою українського суспільства. "Це не чиясь ідея, це українське суспільство вимагає ліквідувати таке поняття і таке явище як олігархат або олігарх", - додав Шмигаль.

Ключовим елементом боротьби з олігархами прем'єр назвав посилення антимонопольного регулювання.

"Тут швидше треба говорити про боротьбу з антиконкурентними підходами в економіці, боротьбу з трастами та корпораціями в частині зловживання ними монопольним становищем. Ось це важливий момент", - підсумував глава уряду.

Як повідомлялося, Верховна Рада прийняла за основу законопроект №5599 "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)" на позачерговому засіданні 1 липня 275 голосами.

2 вересня уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова звернулася до спікера парламенту Дмитра Разумкова з офіційним листом, в якому відзначила невідповідність Конституції України законопроекту №5599 і запропонувала направити його в Європейську комісію "За демократію через право" (Венеціанську комісію).

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Вибори не мають бути частиною мирної угоди — Айвазовська

Тимошенко пропонує робочій групі відмовитися від ідеї виборів під час війни

Наразі немає жодних перспектив організувати національний референдум - Айвазовська

"Слуга народу" внесла зміни в кошторис партії і направить 92 млн грн на Сили оборони – голова фракції

Арахамія: робоча група має визначити можливість одночасного онлайн та офлайн голосування на виборах

В Україні зруйновано значну кількість виборчих дільниць - Корнієнко

Наступне засідання робочої групи з підготовки законів щодо проведення виборів під час війни відбудеться до 9 січня - Корнієнко

Робоча група з підготовки законів щодо проведення виборів під час війни засідатиме 26 грудня - Корнієнко

"Євросолідарність" наполягає на неприпустимості виборів під час воєнного стану та референдуму щодо територій – заява фракції

Два комітети Ради рекомендують профільним міністерствам робити екологічні оцінки при будівництві ВЕС — Климпуш-Цинцадзе

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА