Інтерфакс-Україна
19:02 11.01.2021

До Палати представників Конгресу США внесли резолюцію, яка закликає Пенса відсторонити Трампа від влади, її розглянуть у вівторок

2 хв читати
До Палати представників Конгресу США внесли резолюцію, яка закликає Пенса відсторонити Трампа від влади, її розглянуть у вівторок

До Палати представників Конгресу США в понеділок внесено резолюцію, в якій конгресмени закликають віце-президента Майка Пенса скористатися 25-ю поправкою до Конституції США, щоб усунути від влади Дональда Трампа.

Однак з огляду на заперечення конгресмена-республіканця Алекса Муні розгляд резолюції було перенесено на вівторок.

Документ має наступну назву - "Резолюція із закликом до віце-президента Майка Пенса скликати й мобілізувати вище керівництво виконавчих департаментів адміністрації для активації частини четвертої 25-ї поправки, щоб визнати президента Дональда Трампа нездатним виконувати свої обов'язки на цій посаді".

25-та поправка допускає початок процесу відсторонення глави держави, якщо віце-президент і більшість високопоставлених співробітників адміністрації приходять до висновку, що президент не здатний виконувати своїх функцій. У такому разі віце-президент займає місце президента. У поправці докладно описано механізм того, як цього можна досягти.

Демократи намагаються відсторонити від влади Трампа, не очікуючи інавгурації його наступника Джо Байдена 20 січня. На їхню думку, Трамп не може залишатися в Білому домі, оскільки несе відповідальність за нещодавні заворушення у Вашингтоні, під час яких група прихильників нинішнього президента прорвалася до будівлі Конгресу.

6 січня прихильники Трампа увірвалися до будівлі Конгресу у Вашингтоні, внаслідок заворушень щонайменше п'ятеро людей загинули. Конгресмени в Капітолії на той момент займалися затвердженням результатів голосування колегії вибірників, згідно з якими переможцем президентських виборів став Байден. Засідання Конгресу було перервано, частину конгресменів евакуйовано.

Коли в Капітолії вдалося відновити порядок, Палата представників і Сенат США затвердили перемогу Байдена.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Порошенко привітав ЗСУ і закликав владу всі можливі ресурси спрямовувати на потреби оборони

"Євросолідарність" закликала Зеленського ветувати держбюджет-2026 рік, щоб підняти виплати військовим

Кличко заявив про політичний тиск і переслідування місцевої влади столиці

Сибіга заявив про суттєвий прогрес у питанні використання заморожених російських активів

Глава МЗС Італії вважає участь в ініціативі PURL "передчасною"

Україна отримала запрошення від американської сторони відвідати США найближчим часом для продовження переговорів - Сибіга

Генсек НАТО: союзники продовжать невпинно підтримувати Україну

Кличко вручив нагороди від столиці захисникам і захисницям до Дня ЗСУ

Нардеп Тарасенко: у Держбюджеті-2026 передбачено майже 19 млрд грн на ветеранську політику

"Батьківщина" закликає створити коаліцію та уряд національної єдності - Тимошенко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА