13:37 20.10.2020

Зеленський: На міжнародному рівні зникла фраза "світ втомився від України", фактично заново вибудовується діалог із низкою країн

2 хв читати
Зеленський: На міжнародному рівні зникла фраза "світ втомився від України", фактично заново вибудовується діалог із низкою країн

Президент України Володимир Зеленський наголошує, що міжнародна коаліція підтримки України існує і навіть виходить на новий рівень.

"Хоч би як дехто переконував і старався, міжнародна коаліція продовжує підтримку України, більше того – вона виходить на новий рівень. Ми зберегли двопалатну підтримку США. Україна та Велика Британія офіційно стали стратегічними партнерами. На безпрецедентний рівень вийшли відносини України та Туреччини. Надійним партнером, без перебільшення – міжнародним побратимом для нас залишається Канада", - сказав він у щорічному посланні президента до Верховної Ради у вівторок.

Зеленський зазначив, що, згідно з оцінками експертів, нещодавній саміт Україна-ЄС і спільна заява за його підсумками мало не вперше так яскраво підкреслюють партнерство України та ЄС.

"Відзначають наші успіхи, зокрема відчутний прогрес виконання Угоди про асоціацію, всі передумови для "промислового безвізу", Угоди про спільний авіаційний простір з ЄС, поглиблення інтеграції українських ринків з європейськими. А ще – чіткий меседж: безвізовому режиму України з Європою нічого не загрожує. Це стосується і співпраці з МВФ, яку ми продовжуємо. Так само, як зі Світовим банком, так само, як і з ЄБРР", - сказав він.

Президент зазначив, що Україна сьогодні фактично заново будує конструктивний діалог і добросусідські відносини з Угорщиною, Румунією, Польщею. Разом із Польщею і Литвою засновано "Люблінський трикутник" як платформу для політичної, економічної та соціальної взаємодії.

"І непомітною, та справді важливою перемогою на світовій арені я вважаю ще один факт. На міжнародному рівні зникла фраза "світ втомився від України". Ми надали іміджу нашої держави нового змісту. На Україну почали дивитися по-новому. Сприймати як конструктивного, надійного, а отже – рівноправного гравця. Як країну, що цінує будь-яку підтримку та сподівається передусім на себе. Бо розуміє, що ніхто за нас не втілить перетворення, ніхто за нас не побудує успішну країну", - вважає він.

Зеленський також зазначив, що Україна стала проактивною на міжнародній арені. Зокрема, виступила з ініціативою створення в Києві штаб-квартири Міжнародного офісу з протидії дезінформації та пропаганді. "Україна має реальний досвід такої протидії. До речі, декого з присутніх у залі запрошую доєднатися до участі у статусі знаних експертів зі створення фейків та дезінформації. Нехай ваш великий досвід справді послужить державі", - сказав він, звертаючись до народних депутатів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Лише 12% українців хочуть бачити РФ дружньою державою - соцопитування

Переговори з РФ неможливі, оскільки її умови засновані на знищенні України та її народу - ISW

Лідер демократів у Сенаті запропонував Байдену відмовитися від участі у виборах - ЗМІ

Україна планує розвиток ВДЕ-генерації та інфраструктури для перевалки водню у своїй морській зоні - Стратегія

Україна ініціює створення міжнародної платформи "Безпечне Чорне море" - Стратегія

Японія має намір надати Україні позики на $3 млрд із доходів від заморожених активів РФ - ЗМІ

Комітет Демократичної партії хоче затвердити Байдена кандидатом на попосаду президента вже в липні - ЗМІ

Президент Європарламенту Мецола: Україна залишається першим питанням порядку денного

Орбан закликає ЄС до відновлення відносин із Росією - ЗМІ

Фон дер Ляєн розглядає можливість переобрання на пост глави ЄК тільки з першої спроби - ЗМІ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА