21:10 06.10.2020

ЄС визнає європейські прагнення України та заявляє про свою прихильність політичній асоціації та економічній інтеграції

2 хв читати
ЄС визнає європейські прагнення України та заявляє про свою прихильність політичній асоціації та економічній інтеграції

Європейський Союз визнає європейські прагнення України й заявляє про свою прихильність політичній асоціації та економічній інтеграції.

"Ми підтвердили нашу прихильність зміцненню політичної асоціації та економічної інтеграції України з Європейським Союзом, зокрема, шляхом продовження тісної співпраці для зміцнення верховенства права, просування реформ і сприяння стійкому економічному зростанню, підтримки зелених і цифрових перетворень і підвищення стійкості", - зазначається в заяві лідерів ЄС і України, зробленій у вівторок у Брюсселі за результатами саміту Україна-ЄС.

Сторони обговорили імплементацію Угоди про асоціацію з моменту набуття чинності у вересні 2017 року.

"У цьому контексті ми визнали європейські прагнення України та привітали її європейський вибір, як це закріплено в Угоді про асоціацію", - зазначено в заяві.

У зв'язку з цим лідери погодилися повною мірою використати потенціал угоди й наголосили на важливості продовження виконання Україною своїх зобов'язань.

"Ми схвалили вже досягнуті результати щодо імплементації Угоди про асоціацію та успіх поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі, яка сприяла збільшенню двосторонньої торгівлі на близько 65% з початку її застосування в січні 2016 року, завдяки чому ЄС на сьогодні є найбільшим торговельним партнером України", - констатується в документі.

Лідери домовилися здійснити в 2021 році всебічний огляд досягнення цілей угоди.

Крім того, лідери підтвердили готовність підтримувати макроекономічну стабільність України, дотримуватися зобов'язань МВФ і реалізувати всі середньострокові умови, погоджені у рамках програми макрофінансової допомоги ЄС.

"ЄС підтвердив свою підтримку Україні та її обумовленість ефективним упровадженням реформ і політичних заходів. Ґрунтуючись на успішних українських реформах і міжнародній підтримці після Революції гідності, ЄС оголосив про нові програми щодо підтримки сільського господарства, місцевого мікровиробництва, малих і середніх підприємств (МСП), зокрема за рахунок кредитування в місцевій валюті, громадянського суспільства, транспорту, інфраструктури, довкілля і кліматичної діяльності, а також про конкретну підтримку Сходу України. ЄС також продовжує підтримувати Україну в питаннях децентралізації та зміцнення місцевого самоврядування, а також у посиленні боротьби з корупцією", - зазначається в заяві.

Крім того, лідери схвалили продовження успішної імплементації безвізового режиму для громадян України.

"Ми наголосили на важливості продовжувати виконувати критерії лібералізації візового режиму та прискорювати відповідні зусилля щодо реформ. Ми з нетерпінням очікуємо відновлення звичних можливостей для подорожей наших громадян, щойно це дозволять епідеміологічні умови", - наголосив вони.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Кулеба: Оточення Путіна посилає фальшиві сигнали про нібито готовність до припинення вогню, щоб зірвати Саміт миру

Порошенко везе на фронт 2 тисячі денних та нічних FPV-дронів і "Мавіків"

Нетаньягу заявив, що намір Іспанії, Ірландії та Норвегії визнати Палестину надихне ворогів Ізраїлю

Ізраїль відкликає своїх послів із Норвегії та Ірландії для термінових консультацій через рішення визнати Палестину державою

Геращенко має намір звернутися до Мецоли у зв'язку з проявом сексизму з боку спікера Ради

Участь Індії в Саміті миру може спонукати Китай також узяти в ньому участь - нардеп

Президент Румунії візьме участь у Саміті миру у Швейцарії - Зеленський

Німеччина може підтримати американський план допомоги Україні на $50 млрд - ЗМІ

Автор законопроєкту про демографічні податки його відкликає - нардеп Железняк

Порошенко привіз техніку підрозділам ППО та військової авіації

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА