18:32 05.03.2020

Зеленський: Ми не можемо говорити про територіальну цілісність України, не обговорюючи питання Криму

2 хв читати
Зеленський: Ми не можемо говорити про територіальну цілісність України, не обговорюючи питання Криму

Президент України Володимир Зеленський наголошує, що питання повернення Криму є для України стратегічним і без нього не можна говорити про територіальну цілісність України.

"Коли я брав участь у "нормандській зустрічі", я порушував це питання (Криму - ІФ), але всі говорили про Донбас, про те, як зупинити війну на Донбасі. Криму там не було, в жодній домовленості не було. Крим для нас дуже стратегічне питання. Ми не можемо говорити про територіальну цілісність України, не обговорюючи питання Криму", - сказав він в інтерв'ю турецькому телеканалу TRT.

Зеленський зазначив, що для повернення Криму потрібні не лише слова, а й конкретні дії, наприклад будівництво сучасних пунктів пропуску на адміністративній межі з тимчасово окупованим півостровом, інвестиції в інфраструктуру міст поблизу Криму та в сам Крим.

"Нам відомо про чимало проблем, пов'язаних з інфраструктурою в Криму. Ми маємо бути відверті: до анексії Криму Україна не надто інвестувала туди. Тому, можливо, люди там можуть подумати, що ніхто про них не піклується. Проте я не такий. Я думаю про Україну і про Крим. Особисто для мене і моєї сім'ї це має велике значення, оскільки до окупації протягом десяти років ми їздили на відпочинок до Криму, я придбав там одну квартиру, але навіть не зміг зробити там ремонт. Ніхто не полюбить Крим так, як люблять його українці. Найважливіше, ми маємо зробити все для кримчан і показати, що ми піклуємося про них", - вважає він.

Президент зазначив, що протягом шести років Україна не говорила з кримчанами, не розвивала діалогу. "Ми також усвідомили відсутність справжнього телевізійного каналу або іншої медійної платформи, які розповідали б про події в Україні. Тому вони не знають, як ми живемо, яких змін прагнемо і що для цього робимо, і, звісно, нашої позиції стосовно них", - зазначив він.

Зеленський нагадав, що є програма для молодих людей з Криму віком 14 років. "Ми плануємо створити можливості для їх навчання в українських університетах. Ви маєте розуміти, що в Криму вони не мають можливості вивчати мову нашого народу, але коли ви вступаєте до університету в Україні, ви маєте знати українську, тому що українські закони вважають, що ви її знаєте. Якщо ці люди захочуть вчитися в якомусь університеті в Україні, ми їм сприятимемо. Їм не треба володіти українською на найвищому рівні. Ми також думаємо про певні проекти для студентів і молоді на Донбасі", - розповів він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Прем'єр Великої Британії Сунак: Путін не зацікавлений у справедливому мирі

Гарріс Зеленському: Сполучені Штати поділяють ваше бачення закінчення цієї війни та припинення страждань українського народу

Кулеба і Боррель обговорили прогрес України на шляху в ЄС і постачання зброї

Президент Єврокомісії: Заморожування конфлікту сьогодні, в той час як війська РФ окупують територію України, не є відповіддю

Шольц: Припинення вогню без переговорів і дорожньої карти до справедливого миру легітимізує захоплення РФ української землі

У G7 закликали КНР чинити тиск на РФ, щоб та припинила агресію проти України - комюніке

РФ має заплатити понад $486 млрд за завдані Україні збитки, триває пошук шляхів змусити її зробити це - декларація лідерів G7

Київрада встановила прозорі правила в роботі МАФів

Порошенко пропонує план термінових заходів для захисту від енергетичного колапсу

Лідери G7 досягли політичної угоди щодо використання доходів від заморожених активів РФ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА