18:32 05.03.2020

Зеленський: Ми не можемо говорити про територіальну цілісність України, не обговорюючи питання Криму

2 хв читати
Зеленський: Ми не можемо говорити про територіальну цілісність України, не обговорюючи питання Криму

Президент України Володимир Зеленський наголошує, що питання повернення Криму є для України стратегічним і без нього не можна говорити про територіальну цілісність України.

"Коли я брав участь у "нормандській зустрічі", я порушував це питання (Криму - ІФ), але всі говорили про Донбас, про те, як зупинити війну на Донбасі. Криму там не було, в жодній домовленості не було. Крим для нас дуже стратегічне питання. Ми не можемо говорити про територіальну цілісність України, не обговорюючи питання Криму", - сказав він в інтерв'ю турецькому телеканалу TRT.

Зеленський зазначив, що для повернення Криму потрібні не лише слова, а й конкретні дії, наприклад будівництво сучасних пунктів пропуску на адміністративній межі з тимчасово окупованим півостровом, інвестиції в інфраструктуру міст поблизу Криму та в сам Крим.

"Нам відомо про чимало проблем, пов'язаних з інфраструктурою в Криму. Ми маємо бути відверті: до анексії Криму Україна не надто інвестувала туди. Тому, можливо, люди там можуть подумати, що ніхто про них не піклується. Проте я не такий. Я думаю про Україну і про Крим. Особисто для мене і моєї сім'ї це має велике значення, оскільки до окупації протягом десяти років ми їздили на відпочинок до Криму, я придбав там одну квартиру, але навіть не зміг зробити там ремонт. Ніхто не полюбить Крим так, як люблять його українці. Найважливіше, ми маємо зробити все для кримчан і показати, що ми піклуємося про них", - вважає він.

Президент зазначив, що протягом шести років Україна не говорила з кримчанами, не розвивала діалогу. "Ми також усвідомили відсутність справжнього телевізійного каналу або іншої медійної платформи, які розповідали б про події в Україні. Тому вони не знають, як ми живемо, яких змін прагнемо і що для цього робимо, і, звісно, нашої позиції стосовно них", - зазначив він.

Зеленський нагадав, що є програма для молодих людей з Криму віком 14 років. "Ми плануємо створити можливості для їх навчання в українських університетах. Ви маєте розуміти, що в Криму вони не мають можливості вивчати мову нашого народу, але коли ви вступаєте до університету в Україні, ви маєте знати українську, тому що українські закони вважають, що ви її знаєте. Якщо ці люди захочуть вчитися в якомусь університеті в Україні, ми їм сприятимемо. Їм не треба володіти українською на найвищому рівні. Ми також думаємо про певні проекти для студентів і молоді на Донбасі", - розповів він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Єрмак і Брінк обговорили підсумки саміту G7 та дозвіл бити по РФ

Єрмак вважає поведінку Тищенка несумісною зі статусом нардепа

Уряд заблокував допомогу, яку Київ виділив Чернігову на будівництво додаткових фортифікацій, - секретар Київради

За матеріалами СБУ суд заборонив діяльність партії "Наш край", у політсилі оскаржать це рішення

У ВР близькі до консенсусу щодо законопроєкту про будівництво 3-го і 4-го енергоблоків Хмельницької АЕС

"Свою правоту відстоюватимемо у Верховному суді", - "Наш край" відреагував на спробу заборони партії

Рішення країн Заходу останніх місяців демонструють значні зрушення в прагненні досягти миру в Україні - заступник голови місії посольства Франції

РФ можна запрошувати на переговори тільки після її поразки - французький експерт

Вибори у США не змінять підтримку України американським народом - експосол Тейлор

Польща зацікавлена в розширенні ЄС і членстві України - голова Комітету у закордонних справах Сейму Польщі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА