Інтерфакс-Україна
14:30 24.01.2020

Представник ОБСЄ зі свободи ЗМІ занепокоєний законопроектом Мінкультури про дезінформацію

2 хв читати
Представник ОБСЄ зі свободи ЗМІ занепокоєний законопроектом Мінкультури про дезінформацію

Представник Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) зі свободи ЗМІ Арлем Дезір висловив занепокоєння щодо низки положень законопроекту Міністерства культури, молоді та спорту України про протидію дезінформації, повідомляється на сайті ОБСЄ.

"Я розумію необхідність боротьби з дезінформацією, особливо в контексті нинішнього конфлікту в Україні та навколо неї. Але це не повинно робитися за рахунок свободи засобів масової інформації та втручання держави в зміст ЗМІ й організацію журналістської діяльності в країні... Більше того, чинне українське законодавство вже передбачає механізми протидії суспільно небезпечній інформації", - наводить прес-служба організації слова Дезіра.

Він зазначив, що право кожного на свободу вираження, яке закріплене в Конституції України та в зобов'язаннях країни перед ОБСЄ, а також в її міжнародних зобов'язаннях, має повністю дотримуватися.

"Саморегулювання, підтримка професійних стандартів журналістики та ініціатив з перевірки фактів, незалежність ЗМІ, різноманітність джерел для спростування неправдивої інформації та розвиток медійної грамотності є ключовими компонентами в боротьбі з маніпулюванням інформацією і первинною умовою для забезпечення доступу до достовірної інформації", - додав представник ОБСЄ зі свободи ЗМІ.

Дезір також зазначив, що низка неурядових організацій про свободу ЗМІ, асоціації журналістів, Національна спілка журналістів України та Європейська федерація журналістів розкритикували документ через сильне втручання держави в роботу ЗМІ.

Він висловив готовність брати участь в обговоренні законопроекту з владою України та здійснити юридичну експертизу законопроекту, щоб гарантувати, що він не вплине негативно на свободу ЗМІ.

Як повідомлялося, Міністерство культури, молоді та спорту України оприлюднило проект закону про протидію дезінформації. У ньому йдеться, зокрема: "Журналісти, які не є членами асоціації, журналісти, членство в асоціації яких призупинено або припинено, та іноземні журналісти не обмежені в правах збирати, отримувати та поширювати інформацію, проте не користуються гарантіями, встановленими цим законом для професійних журналістів".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Вибори не мають бути частиною мирної угоди — Айвазовська

Тимошенко пропонує робочій групі відмовитися від ідеї виборів під час війни

Наразі немає жодних перспектив організувати національний референдум - Айвазовська

"Слуга народу" внесла зміни в кошторис партії і направить 92 млн грн на Сили оборони – голова фракції

Арахамія: робоча група має визначити можливість одночасного онлайн та офлайн голосування на виборах

В Україні зруйновано значну кількість виборчих дільниць - Корнієнко

Наступне засідання робочої групи з підготовки законів щодо проведення виборів під час війни відбудеться до 9 січня - Корнієнко

Робоча група з підготовки законів щодо проведення виборів під час війни засідатиме 26 грудня - Корнієнко

"Євросолідарність" наполягає на неприпустимості виборів під час воєнного стану та референдуму щодо територій – заява фракції

Два комітети Ради рекомендують профільним міністерствам робити екологічні оцінки при будівництві ВЕС — Климпуш-Цинцадзе

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА